letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Z naší činnosti

SDH Údavy organizuje po celý kalendářní rok řadu akcí různého charakteru v těchto oblastech:

Hasičské soutěže

Kromě nutné údržby techniky po celý rok se účastníme soutěží v požárním sportu. Pravidelně jsme na okrskových soutěžích, tím spíše, že velitelem okrsku je náš velitel Miroslav Rothanzl. Kromě toho jsme stálými účastníky soutěží v  Dřevíkově, Rovném, Sobíňově, Kohoutově, Podmoklanech, Zubří nebo ve Ždírci nad Doubravou. V prvních pěti jmenovaných jsme již dokázali i zvítězit.

Od roku 2005 pořádáme i vlastní soutěž pro okolní týmy - netradiční útok PS 8 - Údavské osmičky. Doma často vítězíme, v některých letech v obou kategoriích - mužů i žen. Pořádání "osmiček" bývá vyvrcholením celoroční práce. Začínali jsme je pořádat v září, později jsme ale termín přesunuli na první prázdninový víkend.

útok

Sportovní turnaje

Nejdelší historii má turnaj ve stolním tenisu, který pořádáme již od roku 1988. Protože je to zimní záležitost, hrával se v únoru nebo březnu, mezi svátky vánočními a Silvestrem pak přibyl turnaj dětský. V současné době se v tento termín hraje turnaj dospělých, poněvadž z dětí už jsou statní dospělí sportovci.

Stolní tenis

Druhým nejstarším je turnaj v nohejbalu trojic, jehož první ročník se konal v roce 1992. V roce 2006 jsme pořádali poprvé turnaj veteránů a v posledních letech se snažíme v turnaji uplatnit obě kategorie - "áčka" i veterány. Ne vždy se to ale podaří. Termínově spadá tento turnaj do června, v posledních letech už se ale nekoná, mladí hráči z Údav reprezentují Tatran Ždírec n. D. 

Nohec

Rodinný turnaj v nohejbalu je vždy zakončením prázdnin a je odlehčeným bratříčkem červnového turnaje pouze pro místní - rodinné týmy. S přestávkami se hraje od roku 1998.

Rod. turnaj

Rybářské závody jsou také již pravidelnou atrakcí pro naše členy i pro veřejnost. Požární nádrž využíváme tedy i touto formou - v červnu nebo v září ( podle počasí ) vyroste u nádrže přenosná restaurace, aby měli rybáři i diváci nezbytný servis, a závodníci sčítají míry svých úlovků. Kdo má nejvíc, vyhrává. První ročník se konal v roce 2008.

Ryby

Od roku 2009 se utkávají fotbalové týmy "ženáčů a svobodných", a to v podzimním termínu. Začínali jsme na sv. Václava, pak jsme fotbálek přesunuli směrem k datu posvícení.

Fotbálek

Na počátku roku 2012 jsme při cyklovýletu za bledulemi založili dceřinnou společnost SDH - cyklistický oddíl CK Přehazovačka Údavy a během roku jsme stihli podniknout několik krásných výšlapů po okolních krásách.

CK

Společenské a kulturní akce

Závěr zimy patří Údavskému mariáši, který také má za sebou od roku 1998 již 20 ročníků. V nejplodnějších letech hrávalo v sále hospůdky "U lípy" až 52 karbaníků. Pro značnou organizační náročnost jsme počet účastníků v poslední době mírně utlumili.

Mariáš

Jaro obvykle vítáme pálením čarodějnic, tady je termín daný kalendářem, i když se tu a tam stane, že kvůli počasí to vyjde až na druhý pokus. Většinou se sejdeme již odpoledne a zabavíme se nějakou soutěží, hrou apod.

Čarodky

Zájezdy, výlety - již mnohokrát jsme pořádali zájezdy do různých koutů naší krásné země, od zoologických zahrad, hradů a zámků, až po vinné sklípky. Snímek je z návštěvy partnerského města Ždírce n.D. Velkých Pavlovic.

Zájezd

Brigády, hostinská činnost

Brigády se konají celoročně. Musíme neustále udržovat náš areál, připravit otop na zimu, provádět výmalbu interiérů a v neposlední řadě řádně udržovat hasičskou zbrojnici i požární nádrž.

Brigáda

SDH Údavy také provozuje hasičskou hospůdku, o které se dočtete v oddíle Hospůdka U lípy

 

 

 

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

od 18 hod., účast důležitá více...
kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom