letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Oddíl mladých hasičů

   Na začátku 21. století bylo v Údavech v porovnání s předchozími léty hodně dětí. To byl impuls pro vytvoření oddílu mladých hasičů, který byl založen 16. června 2002. Hlavní organizátorkou a vedoucí se stala Olga Říhová, účinnou pomoc jí poskytoval její manžel Jaroslav, dcera Martina a její přítel Martin Rychlý. Celých šest let, týden co týden, se společně starali o výchovu hasičského dorostu a vychovali důstojné nástupce starších kolegů. Dnešní družstva SDH dosahují výborných výsledků díky jejich poctivé práci. Činnost oddílu se skládala z pravidelných tréninků, teorie, víkendových soustředění v Travné a účasti v dětských soutěžích. Díky mladým hasičům se členská základna na začátku roku 2003 rozrostla na 47 osob! Už za dva roky od vzniku dosáhli skvělého výsledku – vyhráli v závodě požárnické všestrannosti v Krucemburku. Na jaře roku 2005 vyhrál Luboš Kujal okresní kolo soutěže dorostenců v jednotlivcích. V roce 2006 se soustředění za výborné výsledky v okresním kole hry Plamen (vítězství ve štafetě požárních dvojic, štafetě na 4 x 60 m a v požárním útoku) konalo dokonce v italském letovisku Caorle. Díky sponzorům a podpoře města si mladí hasiči odměnu, kterou si zasloužili, užili jak tréninkově, tak rekreačně. Ještě v roce 2007 zvítězili v mladší kategorii v okresní hře Plamen v požárním sportu. I když díky věku se od roku 2008 přestali zúčastňovat dětských soutěží a oddíl kvůli tomu zanikl, dodnes sbor těží z jejich práce.

V přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout prezentaci oddílu mladých hasičů, kterou ke 110. výročí založení sboru připravili jejich vedoucí Říhovi.

Kliknutím na první obrázek spustíte fotogalerii.

 

 

Aktuality

18.10.2019 a jubileum vítěze více...
12.10.2019 a příjemné besedy více...
12.10.2019 náš stánek v permanenci více...

Kalendář akcí

nátěr proti okusu více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH