letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Ze zájezdu do Brna a okolí

   V sobotu 18.5.2024 pořádal SDH Údavy společně s Osadním výborem zájezd do Brna a blízkého okolí. Prvním cílem byl hrad Veveří, od něj jsme pak pluli lodí po Brněnské přehradě k přístavišti v Bystrci na kraji Brna. Mořská nemoc se nám vyhnula, a tak jsme mohli v klidu využít polední pauzu k občerstvení v místních restauracích. Odpolední část programu, který nám svědomitě připravila Naďa Turnhöferová, byl věnován prohlídce vodojemů na Žlutém kopci, které byly letos zpřístupněny veřejnosti. Tyto podzemní chrámy zaujaly svou velikostí i umem stavitelů. Celý den jsme měli štěstí na počasí. Zatímco u nás doma řádily bouřky, my jsme se s nimi nepotkali. Dobrá nálada nás proto během dne neopustila, a to je přece to nejdůležitější!

zaj1

zaj2

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

od 18 hod., účast důležitá více...
kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom