letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Ždírecký jarmark opět s naší účastí

   V sobotu 7.10.2017 se údavští hasiči opět proměnili na trhovce a zúčastnili se podzimní části ždíreckého jarmarku. Za úkol jsme měli jako vždy postarat se o stánek s občerstvením. Ženské v pátek nastrouhaly kotel brambor na bramboráky, napekly buchty a v sobotu ráno se teple oblékly, protože počasí hrozilo nachlazením jen při vykouknutí z okna. Naložili jsme sudy, stánky, potraviny i plastové nádobí a vyrazili do světa. Voda padala z nebe jen ráno a ne příliš, pak se nad námi nahoře ustrnuli a dali s deštěm pokoj. Tak se podařilo prodat vše, co ženské připravily, počínaje bramboráky a konče skvělými hamburgery. Piva se sice tolik nevypilo, léto už holt nežhavilo, o to víc se ale svařilo vína a rumu do grogu. Celá parta pracovala na jedničku a zaslouží si velkou pochvalu.

 

 

Aktuality

19.4.2021 přece jen uklidíme okolo naší vsi více...
25.3.2021 potíže se zvoněním snad skončily více...
7.3.2021 všem údavským ženám více...
4.2.2021 čerstvý sedmdesátník více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH