letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Ždírecký jarmark opět s naší účastí

   V sobotu 7.10.2017 se údavští hasiči opět proměnili na trhovce a zúčastnili se podzimní části ždíreckého jarmarku. Za úkol jsme měli jako vždy postarat se o stánek s občerstvením. Ženské v pátek nastrouhaly kotel brambor na bramboráky, napekly buchty a v sobotu ráno se teple oblékly, protože počasí hrozilo nachlazením jen při vykouknutí z okna. Naložili jsme sudy, stánky, potraviny i plastové nádobí a vyrazili do světa. Voda padala z nebe jen ráno a ne příliš, pak se nad námi nahoře ustrnuli a dali s deštěm pokoj. Tak se podařilo prodat vše, co ženské připravily, počínaje bramboráky a konče skvělými hamburgery. Piva se sice tolik nevypilo, léto už holt nežhavilo, o to víc se ale svařilo vína a rumu do grogu. Celá parta pracovala na jedničku a zaslouží si velkou pochvalu.

 

 

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom