letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Základy první pomoci

V pátek 20.2.2015 uspořádal náš sbor přednášku s praktickými ukázkami "Základy první pomoci" pro členy sboru i občany obce. Výkladu i praktického předvedení se ujal velitel Mirek Rothanzl s dcerou Kateřinou. Dozvěděli jsme se, jak pomoci např. při dopravní nehodě, jak zastavit krvácení, jak provést nepřímou masáž srdce a spoustu dalších praktických rad. Někteří z nás si to poté sami vyzkoušeli na modelu. Do sálu hospůdky "U lípy" přišlo nakonec kolem 20 lidí, škoda jen, že mezi nimi nebylo víc členů sboru...Veliteli i Katce patří dík za užitečné rady, beseda se nakonec díky spoustě dotazů protáhla a my jsme zase o něco lépe informovaní. Zbytek večera jsme si pak zpříjemnili promítáním filmu s J. P. Belmondem, takže sál se opět na chvíli proměnil v kino.

Velitel Mirek Rothanzl s dcerou Katkou a nezbytnou výbavou

Velitel se právě nachází ve stabilizované poloze

Ukázka nepřímé masáže srdce

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH