letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Základy první pomoci

V pátek 20.2.2015 uspořádal náš sbor přednášku s praktickými ukázkami "Základy první pomoci" pro členy sboru i občany obce. Výkladu i praktického předvedení se ujal velitel Mirek Rothanzl s dcerou Kateřinou. Dozvěděli jsme se, jak pomoci např. při dopravní nehodě, jak zastavit krvácení, jak provést nepřímou masáž srdce a spoustu dalších praktických rad. Někteří z nás si to poté sami vyzkoušeli na modelu. Do sálu hospůdky "U lípy" přišlo nakonec kolem 20 lidí, škoda jen, že mezi nimi nebylo víc členů sboru...Veliteli i Katce patří dík za užitečné rady, beseda se nakonec díky spoustě dotazů protáhla a my jsme zase o něco lépe informovaní. Zbytek večera jsme si pak zpříjemnili promítáním filmu s J. P. Belmondem, takže sál se opět na chvíli proměnil v kino.

Velitel Mirek Rothanzl s dcerou Katkou a nezbytnou výbavou

Velitel se právě nachází ve stabilizované poloze

Ukázka nepřímé masáže srdce

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom