letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Výsledky turnaje v mariáši 2015

V předvečer MDŽ, v sobotu 7.3.2015, se konal pod patronací SDH Údavy v sále hospůdky "U lípy" již 18. ročník turnaje v mariáši. A vydařil se nesmírně. Pomalu zatracovaná akce se dočkala skvělé renesance a vůbec to nevypadalo, že je již plnoletá. Hlavní organizátor Míla Pátek měl k sobě silné opory. Frantu Josku, Václava Slejšku, Standu Moravce a další. Provoz výčepu vedl Luboš Kujal, občerstvení zajišťovala osvědčená pracovní skupina - Milada Slejšková, paní Gregorová a Alena Prokopová s dcerou Natálkou. Karbaníci tedy měli famózní servis a mohli podat výkony na hranici svých možností. Ve hře s čertovými obrázky zápolilo 24 nadšenců, a nutno říci, že měli o co. Sponzoři byli štědří, cen bylo velikanánské množství a všem dárcům touto cestou děkujeme. Hrálo se na 4 kola a sčítaly se zisky z každého z nich. Raketový start do soutěže předvedl Franta Joska, který po prvním kole vedl s velkým náskokem. Obhájce loňského prvenství František Zamazal ze Všeradova sice nezačal tak mocně, avšak jeho finiš byl nakonec rozhodující. V konečném součtu se nakonec prosadil opět na první místo právě před Frantu Josku a největší překvapení turnaje, bronzového údavského kronikáře Otu Formánka. Kompletní výsledky naleznete zde. Pohár pro vítěze a velejemný gulášek pro všechny zúčastněné dodal hlavní sponzor turnaje pan Josef Bříza ze Ždírce n. D. a my mu posíláme poděkování. V sále vládla družná a veselá atmosféra a my se můžeme jen těšit na další ročník. Pochvalu zaslouží všichni jmenovaní organizátoři i sponzoři, ale také hráči za disciplinovaný průběh soutěže.

Mariáš 2015

Kalendář akcí

se zástupci města více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH