letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Výsledky turnaje v mariáši 2015

V předvečer MDŽ, v sobotu 7.3.2015, se konal pod patronací SDH Údavy v sále hospůdky "U lípy" již 18. ročník turnaje v mariáši. A vydařil se nesmírně. Pomalu zatracovaná akce se dočkala skvělé renesance a vůbec to nevypadalo, že je již plnoletá. Hlavní organizátor Míla Pátek měl k sobě silné opory. Frantu Josku, Václava Slejšku, Standu Moravce a další. Provoz výčepu vedl Luboš Kujal, občerstvení zajišťovala osvědčená pracovní skupina - Milada Slejšková, paní Gregorová a Alena Prokopová s dcerou Natálkou. Karbaníci tedy měli famózní servis a mohli podat výkony na hranici svých možností. Ve hře s čertovými obrázky zápolilo 24 nadšenců, a nutno říci, že měli o co. Sponzoři byli štědří, cen bylo velikanánské množství a všem dárcům touto cestou děkujeme. Hrálo se na 4 kola a sčítaly se zisky z každého z nich. Raketový start do soutěže předvedl Franta Joska, který po prvním kole vedl s velkým náskokem. Obhájce loňského prvenství František Zamazal ze Všeradova sice nezačal tak mocně, avšak jeho finiš byl nakonec rozhodující. V konečném součtu se nakonec prosadil opět na první místo právě před Frantu Josku a největší překvapení turnaje, bronzového údavského kronikáře Otu Formánka. Kompletní výsledky naleznete zde. Pohár pro vítěze a velejemný gulášek pro všechny zúčastněné dodal hlavní sponzor turnaje pan Josef Bříza ze Ždírce n. D. a my mu posíláme poděkování. V sále vládla družná a veselá atmosféra a my se můžeme jen těšit na další ročník. Pochvalu zaslouží všichni jmenovaní organizátoři i sponzoři, ale také hráči za disciplinovaný průběh soutěže.

Mariáš 2015

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom