letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Výroční valná hromada

V sobotu 18.1.2014 se sešla Výroční valná hromada SDH Údavy, aby opět zhodnotila činnost sboru v loňském roce a vytýčila směr do roku nového. Sál hasičské hospůdky "U lípy" byl naplněn k prasknutí, až jsme museli dohledávat další židle. Přišli téměř všichni naši členové a také řada hostů. Mezi nimi ředitel HZS ÚO Havlíčkův Brod plk. Mgr. Luboš Vacek, starosta a místostarosta Ždírce n. D. Jan Martinec a Bohumír Nikl, a zástupci sborů ze Ždírce, Dřevíkova, Kohoutova, Krucemburku, Sobíňova...

Jednání zahájil starosta sboru Miloslav Pátek, který zhodnotil činnost sboru jako velmi dobrou, výsledky za loňský rok hovoří samy za sebe. Na něj navázal náměstek starosty Bohuslav Němec a přednesl také plán práce na letošek a poděkoval členům za aktivitu v uplynulém období. Velitel Mirek Rothanzl zhodnotil vystoupení v soutěžích a odbornou přípravu a jako okrskový velitel mohl konstatovat, že náš sbor pracuje velmi dobře a má perspektivní týmy žen i mužů. Zprávu o hospodaření přednesl Mirek Drápalík a jedním z opatření pro zlepšení ekonomiky sboru je zdražení piva v naší hospůdce. Revizor účtu Petr Turnhöfer nezjistil ve vedení účetnictví žádné závady a hospodáře pochválil za jeho práci.

Dalším bodem programu bylo ocenění některých členů. Za věrnost po deseti letech převzaly medaili Václava Rothanzlová, Marie Peldová, Naďa Turnhöferová, Alena Němcová a Ivana Štěrbová.

Za neuvěřitelných 40 let převzali ocenění Miroslav Drápalík, Miloslav Pátek a Vladimír Turnhöfer.

Odznak odbornosti byl udělen zástupcům mladé generace - Katce Štěrbové, Petru Linhartovi, Frantovi Půlpánovi, Vojtovi Rothanzlovi a Janu Němcovi.

Následně kronikář Oldřich Milt zhodnotil roční fungování internetových stránek sboru a promítl prezentaci, ve které jsme shlédli obrázky a klipy ze všech důležitých akcí minulého roku. Poté dostali slovo všichni hosté, kteří nám předali nové informace i zdravice ze svých působišť a popřáli mnoho zdaru do nového roku.

V diskusi u večeře s uzeným jsme si popovídali o tom, jestli bychom letos mohli uspořádat zájezd a dále jsme diskutovali další témata a promítali obrázky z let minulých......obrázky z VVH najdete ve Fotogalerii z akcí.

Videoprezentaci činnosti za rok 2013 najdete v sekci Videa z akcí

Zápis z VVH 2014 si můžete přečíst zde.

VVH 2014

 

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom