letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Vydařený zájezd na sever Čech

   V sobotu 11.6.2016 jsme si přivstali a už v 6 hodin ráno jsme opustili naši vísku a zamířili za krásami severních Čech. Trasa tradičního zájezdu, pořádaného naším sborem a Osadním výborem, vedla na zámek Sychrov a dále na horu Ještěd a do města Liberce. Na Sychrově jsme měli objednanou prohlídku, která byla skutečně excelentní, po ní jsme prošli zámecký park a poseděli na kafíčku v oranžérii. Po přejezdu pod Ještěd mohli účastníci zájezdu zvolit svoji variantu výstupu na tuto tisícimetrovou horu. Většina z nás zvolila lanovku, ti zdatnější se pustili do boje s krpálem po svých. A někteří z těch zdatnějších později litovali...ale vracej se z půli kopce :-). U proslulého vysílače bylo kupodivu hezky a poměrně teplo a výhledy úžasné. Pobyt na vrcholu zpestřili příslušníci bývalé VB a slet starých motorek. Dolů už to bylo lepší a rozmanitější - lanovkou, na koloběžce či pěšmo. Třetí varianta se ukázala jako časově nejnáročnější a málem došlo k odjezdu autobusu bez pěších turistů. Ale nakonec i oni přišli živí a zdraví, tudíž jsme se mohli přesunout do Liberce. Program si uzpůsobili výletníci sami a rozdělili se do dvou skupin. Jedna okupovala botanickou zahradu, druhá se kochala bílými tygry a jinou zvířenou v místní ZOO. Nechybělo ani kafíčko, pivečko, zmrzlinka a jiné výletní pochoutky (a ty řízky na cestu!). Počasí nám neskutečně přálo, takže všichni poutníci si zájezd pochvalovali. Na zpáteční cestě fungovalo v autobusu duo stewardů, kteří se starali o pitný režim znavených pocestných. Touto cestou taktéž děkujeme V. Rothanzlové a N. Turnhöferové za precizní přípravu výletu a těšíme se na další. Už v autobusu začaly padat návrhy na lokality, které bychom měli navštívit. Děkujeme též zástupcům MěÚ ve Ždírci nad Doubravou, kteří nám přidělením dotace pomohli k financování akce.

Výběr z obrázků najdete jako vždy ve Fotogalerii z akcí.

Výlet 2016

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom