letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Vydařený zájezd na sever Čech

   V sobotu 11.6.2016 jsme si přivstali a už v 6 hodin ráno jsme opustili naši vísku a zamířili za krásami severních Čech. Trasa tradičního zájezdu, pořádaného naším sborem a Osadním výborem, vedla na zámek Sychrov a dále na horu Ještěd a do města Liberce. Na Sychrově jsme měli objednanou prohlídku, která byla skutečně excelentní, po ní jsme prošli zámecký park a poseděli na kafíčku v oranžérii. Po přejezdu pod Ještěd mohli účastníci zájezdu zvolit svoji variantu výstupu na tuto tisícimetrovou horu. Většina z nás zvolila lanovku, ti zdatnější se pustili do boje s krpálem po svých. A někteří z těch zdatnějších později litovali...ale vracej se z půli kopce :-). U proslulého vysílače bylo kupodivu hezky a poměrně teplo a výhledy úžasné. Pobyt na vrcholu zpestřili příslušníci bývalé VB a slet starých motorek. Dolů už to bylo lepší a rozmanitější - lanovkou, na koloběžce či pěšmo. Třetí varianta se ukázala jako časově nejnáročnější a málem došlo k odjezdu autobusu bez pěších turistů. Ale nakonec i oni přišli živí a zdraví, tudíž jsme se mohli přesunout do Liberce. Program si uzpůsobili výletníci sami a rozdělili se do dvou skupin. Jedna okupovala botanickou zahradu, druhá se kochala bílými tygry a jinou zvířenou v místní ZOO. Nechybělo ani kafíčko, pivečko, zmrzlinka a jiné výletní pochoutky (a ty řízky na cestu!). Počasí nám neskutečně přálo, takže všichni poutníci si zájezd pochvalovali. Na zpáteční cestě fungovalo v autobusu duo stewardů, kteří se starali o pitný režim znavených pocestných. Touto cestou taktéž děkujeme V. Rothanzlové a N. Turnhöferové za precizní přípravu výletu a těšíme se na další. Už v autobusu začaly padat návrhy na lokality, které bychom měli navštívit. Děkujeme též zástupcům MěÚ ve Ždírci nad Doubravou, kteří nám přidělením dotace pomohli k financování akce.

Výběr z obrázků najdete jako vždy ve Fotogalerii z akcí.

Výlet 2016

Aktuality

22.2.2024 jak jezdí řidiči více...
4.2.2024 byli jsme při tom více...
14.1.2024 hodnotila a stanovila plán práce více...
1.1.2024 u hasičské zbrojnice více...

Kalendář akcí

hudba, tanec, soutěže více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom