letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Veřejná schůze 9.3.2016

   Ve středu 9.3.2016 uspořádal Osadní výbor veřejnou schůzi pro občany s účastí zástupců města. Pozvání přijali starosta Jan Martinec a místostarosta Bohumír Nikl. Do sálu hospůdky "U lípy" přišlo asi 25 obyvatel naší vísky. Zástupci OV napřed zhodnotili posledních 6 let, co se podařilo realizovat a co ne. Nejvíce času v diskuzi bylo věnováno letošní velké akci - opravě průtahu obcí a s tím souvisejícím zbudováním chodníků, přechodu pro chodce, zastávky autobusů s čekárnou, úpravy zbrojnice a celkové úpravy návsi. Silnici bude pro ŘSD budovat Skanska (prostřednictvím jiných firem), návrh úpravy návsi vytváří ing. Vránová a bude s námi konzultován. Kromě toho by měl být ještě opraven křížek u zbrojnice a zbudována dělící stěna u kontejnerů. Takže na konci roku by mohla naše náves prohlédnout a získat novou upravenou tvář.

Členové OV informovali občany o zájezdu, který budou pořádat společně s SDH 11.6.2016 - zámek Sychrov, Ještěd, Liberec. Přihlášky a další informace budou k občanům distribuovány v dalších týdnech a zde na stránkách.

Dne 15.4.2016 od 16 hod. proběhne jako každý rok sběr odpadků z příkopů okolo naší vsi v akci Čistá vysočina. Zástupci OV vyzvali všechny obyvatele, aby se připojili a pomohli tak zlepšit životní prostředí v našem okolí. Informace budou zde i na vývěsce.

Během schůze i po ní byly vystaveny kroniky obce a SDH i s přílohami a po skončení diskuze promítl kronikář SDH Oldřich Milt prezentaci o historii obce a obrázky z minulého století, které se podařilo získat od spoluobčanů.

Zápis ze schůze najdete zde.

Veřejná schůze v sále hospůdky "U lípy"

9.3.2016

Předsedkyně OV N. Turnhöferová, starosta J. Martinec a místostarosta B. Nikl

starosta

Aktuality

23.9.2023 2. ročník Memoriálu Fr. Zamazala více...
21.9.2023 ve Ždírci n. D. dne 14.10.2023 více...
2.9.2023 kvůli opravě silnice více...
29.8.2023 u Radegasta bylo ještě léto více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom