letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Včasný zásah u požáru v Údavech

   V pátek 7.7.2023 odpoledne bylo krásně, většina lidí trávila čas u vody nebo na výletě, chalupáři však měli na srdci úpravu svých zahrad. Nejinak tomu bylo v Údavech. Od č.p. 1 se po obědě začal valit mohutný dým, který byl následkem vznícení tújového živého plotu při vypalování trávy majitelem pozemku. Sucho a horko učinily své. Jen včasnou pomocí sousedů a následným příjezdem hasičů se předešlo rozšířením ohně na přilehlé budovy. První u ohně (mimo sousedské pomoci) byli naši z SDH Údavy s klasickou výbavou dobrovolných hasišů, několik okamžiků po nich už tady byli hlinečtí s cisternou a okamžitě se pustili do hašení. Vedle nich už byli ždírečtí a poté i kolegové z HZS kraje Vysočina. Škoda je zřejmě jen na zničeném porostu, nicméně neopatrnost mohla způsobit mnohem rozsáhlejší škody. Děkujeme všem, kteří se na likvidaci ohně podíleli, ať už to byli zprvu občané ze sousedství, nebo profesionální sbory. Opatrnosti v suchém létě není nikdy dost! Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

pož23

 

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom