letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Valná hromada SDH přinesla změny

   V sobotu 18.1.2020 se sešla valná hromada SDH Údavy. A po pěti letech byla opět volební. Ještě před volbou výboru členové zhodnotili práci sboru v roce 2019 a schválili si plán činnosti na letošek. Sbor čítá v současné době 41 členů a ve vsi je jedinou organizací, která se stará o kulturní, sportovní a společenský život. I v minulém roce jsme pořádali soutěže, zábavy i turnaje. Mezi hosty valné hromady byli místostarosta Ždírce n. D. František Němec, starosta okrsku č. 4 Karel Štěrba, a také zástupci sborů z okolních vsí. Nejdůležitější částí valné hromady byly ale volby nového výboru. Podruhé v historii se do něj dostaly ženy, a to je dobrá zpráva. Hospodářkou je tedy od nynějška Ilona Malínská a referentkou žen Alena Němcová. Oběma přejeme hodně úspěchů v práci pro sbor. Ostatní funkce nedoznaly změn. Valná hromada sboru také ocenila některé naše členy. Hasičem roku 2019 se stal Karel Bačkovský ml., který přesvědčil svou obětavou prací, a to i přesto, že to má do Údav nejdál. Vyznamenáním Za příkladnou práci jsme ocenili Karla Bačkovského st., jenž je členem sboru již 40 let a dlouhá léta byl jedním z tahounů celého sboru a neúnavným organizátorem sportovních turnajů v obci. Schůze byla zakončena výtečnou večeří z vlastní produkce a poté jsme ještě dlouho poseděli a vzpomínali na vše, co máme již za sebou, a diskutovali o tom, co zlepšit do budoucna. Obrázky z valné hromady najdete ve Fotogalerii z akcí, k dispozici je také zápis v sekci Dokumenty SDH. Prezentace se souhrnem činnosti za rok 2019 je v sekci Videa z akcí.

vh20.

Aktuality

15.10.2023 nabitá sobota 14.10. více...
23.9.2023 2. ročník Memoriálu Fr. Zamazala více...
21.9.2023 ve Ždírci n. D. dne 14.10.2023 více...
2.9.2023 kvůli opravě silnice více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom