letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Uklidili jsme si okolo obce

V rámci akce Čistá Vysočina, pořádané naším krajem, jsme si i my uklidili kolem silnic v blízkosti obce. V původním termínu 19.4. byly příkopy po dešti příliš namočené, proto jsme zvolili náhradní možnost 23.4. A skutečně bylo krásné jarní počasí, jako stvořené pro vycházku po škarpách našeho regionu. Nakonec se nás sešlo na výzvu Osadního výboru 12. Škoda, že i ostatní obyvatelé nepřiložili ruku k dílu, mohlo nám to trvat o něco méně než ony 2 a 3/4 hodiny, které jsme tomu věnovali. Rozdělili jsme se do 2 skupin: od bývalé školy k hranicím kraje u rybníka Dlouhého vyrazila parta ve složení - manželé Turnhöferovi ml., manželé Rothanzlovi, Mirek Drápalík, František Joska st. a Petr Pelda st. Na druhou stranu k odbočce na Vyhnálov ( kde jsme se protli s aktivitou pracovníků MÚ Ždírec n. D. ) zamířila skupina čítající manžele Formánkovy, manžele Miltovy a Mílu Pátka. A že bylo co sbírat! Na celkem 8 km trasy v obou směrech jsme posbírali desítky pytlů odpadků, třídili jsme je na plasty a ostatní směsný odpad. O nebezpečnosti úseku silnic kolem obce svědčí cca 50 zpětných zrcátek, převážně z nákladních automobilů! Nárazníky, poklice, kabely....mohli bychom si otevřít firmu na autodíly. Horší jsou ale stovky plastových PET lahví, v hojné míře naplněných. Jen jsme koukali, co všechno jsou lidé schopni vyhodit z okna svého vozu. Brigáda to byla náročná, nevyhnuli jsme se ani menšímu zranění, to když oudavský kronikář Ota Formánek při bloumání příkopem nepostřehl dopravní značku a potkal se s ní čelem :-) Po vyčerpávajícím sběrném pochodu se obě party sešly současně u výchozího bodu - hospůdky "U lípy", kde nás Milan Joska očekával s roztočenými půllitry vychlazeného pivečka za odměnu. Všichni si ji zasloužili a Osadní výbor všem srdečně děkuje za projevenou aktivitu. Vždyť jsme aspoň trochu pomohli vylepšit životní prostředí ve svém bezprostředním okolí! Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

Většina účastníků akce Čistá Vysočina v Údavech

Čistá Vysočina 2013

Aktuality

22.2.2024 jak jezdí řidiči více...
4.2.2024 byli jsme při tom více...
14.1.2024 hodnotila a stanovila plán práce více...
1.1.2024 u hasičské zbrojnice více...

Kalendář akcí

hudba, tanec, soutěže více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom