letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Uklidili jsme si okolo obce

V rámci akce Čistá Vysočina, pořádané naším krajem, jsme si i my uklidili kolem silnic v blízkosti obce. V původním termínu 19.4. byly příkopy po dešti příliš namočené, proto jsme zvolili náhradní možnost 23.4. A skutečně bylo krásné jarní počasí, jako stvořené pro vycházku po škarpách našeho regionu. Nakonec se nás sešlo na výzvu Osadního výboru 12. Škoda, že i ostatní obyvatelé nepřiložili ruku k dílu, mohlo nám to trvat o něco méně než ony 2 a 3/4 hodiny, které jsme tomu věnovali. Rozdělili jsme se do 2 skupin: od bývalé školy k hranicím kraje u rybníka Dlouhého vyrazila parta ve složení - manželé Turnhöferovi ml., manželé Rothanzlovi, Mirek Drápalík, František Joska st. a Petr Pelda st. Na druhou stranu k odbočce na Vyhnálov ( kde jsme se protli s aktivitou pracovníků MÚ Ždírec n. D. ) zamířila skupina čítající manžele Formánkovy, manžele Miltovy a Mílu Pátka. A že bylo co sbírat! Na celkem 8 km trasy v obou směrech jsme posbírali desítky pytlů odpadků, třídili jsme je na plasty a ostatní směsný odpad. O nebezpečnosti úseku silnic kolem obce svědčí cca 50 zpětných zrcátek, převážně z nákladních automobilů! Nárazníky, poklice, kabely....mohli bychom si otevřít firmu na autodíly. Horší jsou ale stovky plastových PET lahví, v hojné míře naplněných. Jen jsme koukali, co všechno jsou lidé schopni vyhodit z okna svého vozu. Brigáda to byla náročná, nevyhnuli jsme se ani menšímu zranění, to když oudavský kronikář Ota Formánek při bloumání příkopem nepostřehl dopravní značku a potkal se s ní čelem :-) Po vyčerpávajícím sběrném pochodu se obě party sešly současně u výchozího bodu - hospůdky "U lípy", kde nás Milan Joska očekával s roztočenými půllitry vychlazeného pivečka za odměnu. Všichni si ji zasloužili a Osadní výbor všem srdečně děkuje za projevenou aktivitu. Vždyť jsme aspoň trochu pomohli vylepšit životní prostředí ve svém bezprostředním okolí! Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

Většina účastníků akce Čistá Vysočina v Údavech

Čistá Vysočina 2013

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom