letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Úklid po velké vodě

   V noci na neděli 16.5.2021, mezi 00.30 a 01.00, přišla nad naši vesnici bouřka s přívalovým deštěm a způsobila bleskovou povodeň. Naštěstí do domů kromě garáže a kůlny nepronikla, nicméně v horním konci obce byl docela slušný nános bahna. Do práce se pustili členové SDH Údavy a někteří občané, všem děkujeme za výraznou pomoc při odstraňování škod. Během dopoledne nám přijeli pomoci hasiči ze Ždírce n. D. a s jejich technikou se podařilo omýt místní komunikace. Opět se ukázalo, jak důležité je mít v obci požární nádrž, která se od podzimu opravuje. Hasiči totiž museli dočerpávat vodu z "obecní studny", která zásobuje občany pitnou vodou v době sucha. Požární nádrž je vypuštěná... Dalším evergreenem je neustálé válcování polí nad vesnicí, ze kterých poté bahno do vsi nerušeně teče. Upozorňování zemědělců se tradičně odehrává dle pořekadla o házení perel sviním. Ještě jednou všem obětavcům děkujeme, především ždíreckým kolegům za vstřícnou pomoc. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí. 

pov1

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom