letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Úklid po velké vodě

   V noci na neděli 16.5.2021, mezi 00.30 a 01.00, přišla nad naši vesnici bouřka s přívalovým deštěm a způsobila bleskovou povodeň. Naštěstí do domů kromě garáže a kůlny nepronikla, nicméně v horním konci obce byl docela slušný nános bahna. Do práce se pustili členové SDH Údavy a někteří občané, všem děkujeme za výraznou pomoc při odstraňování škod. Během dopoledne nám přijeli pomoci hasiči ze Ždírce n. D. a s jejich technikou se podařilo omýt místní komunikace. Opět se ukázalo, jak důležité je mít v obci požární nádrž, která se od podzimu opravuje. Hasiči totiž museli dočerpávat vodu z "obecní studny", která zásobuje občany pitnou vodou v době sucha. Požární nádrž je vypuštěná... Dalším evergreenem je neustálé válcování polí nad vesnicí, ze kterých poté bahno do vsi nerušeně teče. Upozorňování zemědělců se tradičně odehrává dle pořekadla o házení perel sviním. Ještě jednou všem obětavcům děkujeme, především ždíreckým kolegům za vstřícnou pomoc. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí. 

pov1

Aktuality

22.2.2024 jak jezdí řidiči více...
4.2.2024 byli jsme při tom více...
14.1.2024 hodnotila a stanovila plán práce více...
1.1.2024 u hasičské zbrojnice více...

Kalendář akcí

hudba, tanec, soutěže více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom