letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Údavy mají svůj znak a vlajku

   V pátek 12.11.2021 proběhla v sále hospůdky U lípy (bývalá škola) veřejná schůze, kterou pořádal Osadní výbor. Za MěÚ k nám přijel starosta města Ing. Bohumír Nikl. Během jednání jsme probrali všechny věci, které údavské občany zajímají, hlavně okolo výstavby cyklostezky se strhla velmi rušná diskuze. Jen škoda, že většinu občanů dění v obci nechává chladnými a nepřijdou se zástupci města a Osadního výboru prodiskutovat nastalé problémy a řešení do budoucna. Že je o čem jednat, o tom svědčí i to, že schůze trvala cca dvě a půl hodiny. Zápis najdete zde. Mimo jiné byl představen grafický návrh nového znaku a vlajky obce, jehož autorem je heraldik Mgr. Jan Tejkal. Osadní výbor ze čtyř variant jednu vybral a představil občanům. Protože v diskuzi nepadly žádné negativní ohlasy, znak bude od této chvíle používán pro potřeby obce. K heraldickému popisu znaku Údav se vrátíme v brzké době v samostatném článku. Osadní výbor děkuje starostovi města Ing. Niklovi za aktivní účast a zúčastněným občanům za projevené názory a náměty k práci OV i města.

Znak obce Údavy

 znak

Vlajka obce

vlajka

Aktuality

30.6.2024 účast, počasí, výkony více...
2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom