letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Údavský mariáš - 17. ročník

V sobotu 1.3.2014 proběhl v sále hospůdky "U lípy" již 17. ročník tradičního Údavského mariáše. Hlavní organizátor - starosta SDH Míla Pátek - přivítal 20 karbaníků hned po ránu. Ti pak ve čtyřech zhruba hodinových kolech bojovali o dva poháry - putovní a druhý malovaný na sklo od dlouholetého sponzora a podporovatele Josefa Břízy. On sám měl ke zisku obou pohárů skutečně blizoučko, poněvadž před poslední partií ještě v turnaji vedl. Nicméně v dramatickém závěru musel zaplatit 2 Kč za vydařeného "durcha" Karla Bačkovského a v konečném pořadí se propadl o 60 haléřů za konečného vítěze Františka Zamazala ze Všeradova. Ten si zopakoval triumf z roku 2011 a dokázal, že umí nejen rybářské řemeslo. Třetí skončil Zdeněk Chmelík ze Sobíňova. Na údavské zástupce zbyla místa na druhé "bedně", na 4. až 6. místě skončili Petr Pelda, Karel Bačkovský st. a Petr Turnhöfer. Díky organizátorům běžel turnaj jako po másle, obsluha (Luboš Kujal s přítelkyní Alenou) občas nestíhala nalévat bujným karbaníkům kořalku, litr zelené si musela dokonce po nečekané smršti vypůjčit od místního obyvatelstva. Miládka Slejšková s přítelkyní paní Gregorovou se poté postaraly o naplnění aperitivy nabuzených žaludků Břízovým skvělým guláškem, Vašek Slejška se jmenovcem Moravcem zase jako vždy vládli výpočetním centrem. Při mytí nádobí se navíc objevila nečekaná posila...

Prostě a jednoduše, 17. ročník proběhl díky organizátorům a štědrým sponzorům báječně a všichni si slíbili, že by se měli za rok sejít znovu. Děkujeme tedy všem, kteří dobrou pověst údavského mariáše šíří dál.

Obrázky a celkové výsledky najdete ve Fotogalerii z akcí.

Mariáš 2014

Aktuality

22.2.2024 jak jezdí řidiči více...
4.2.2024 byli jsme při tom více...
14.1.2024 hodnotila a stanovila plán práce více...
1.1.2024 u hasičské zbrojnice více...

Kalendář akcí

hudba, tanec, soutěže více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom