letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Údavský mariáš - 17. ročník

V sobotu 1.3.2014 proběhl v sále hospůdky "U lípy" již 17. ročník tradičního Údavského mariáše. Hlavní organizátor - starosta SDH Míla Pátek - přivítal 20 karbaníků hned po ránu. Ti pak ve čtyřech zhruba hodinových kolech bojovali o dva poháry - putovní a druhý malovaný na sklo od dlouholetého sponzora a podporovatele Josefa Břízy. On sám měl ke zisku obou pohárů skutečně blizoučko, poněvadž před poslední partií ještě v turnaji vedl. Nicméně v dramatickém závěru musel zaplatit 2 Kč za vydařeného "durcha" Karla Bačkovského a v konečném pořadí se propadl o 60 haléřů za konečného vítěze Františka Zamazala ze Všeradova. Ten si zopakoval triumf z roku 2011 a dokázal, že umí nejen rybářské řemeslo. Třetí skončil Zdeněk Chmelík ze Sobíňova. Na údavské zástupce zbyla místa na druhé "bedně", na 4. až 6. místě skončili Petr Pelda, Karel Bačkovský st. a Petr Turnhöfer. Díky organizátorům běžel turnaj jako po másle, obsluha (Luboš Kujal s přítelkyní Alenou) občas nestíhala nalévat bujným karbaníkům kořalku, litr zelené si musela dokonce po nečekané smršti vypůjčit od místního obyvatelstva. Miládka Slejšková s přítelkyní paní Gregorovou se poté postaraly o naplnění aperitivy nabuzených žaludků Břízovým skvělým guláškem, Vašek Slejška se jmenovcem Moravcem zase jako vždy vládli výpočetním centrem. Při mytí nádobí se navíc objevila nečekaná posila...

Prostě a jednoduše, 17. ročník proběhl díky organizátorům a štědrým sponzorům báječně a všichni si slíbili, že by se měli za rok sejít znovu. Děkujeme tedy všem, kteří dobrou pověst údavského mariáše šíří dál.

Obrázky a celkové výsledky najdete ve Fotogalerii z akcí.

Mariáš 2014

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom