letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Údavské šiky dobyly Dřevíkov!

Tak to tady dlouho nebylo! Poctivá příprava, vylepšená mašina a kolektivní duch přinesly našemu sboru vítězství v obou kategoriích na jubilejním 10. ročníku Memoriálu L. Drápalíka v Dřevíkově. Starosta dřevíkovských Jan Chmelař hned při nástupu družstev obdržel od našich borců náhradu za rozsednutý kbelík z loňské soutěže, ale to ještě netušil, že si od nich odvezeme tentokrát oba nejcenější poháry. Áčko mužů i družstvo žen vedly již po prvním, klasickém, kole. Všichni jsme však měli v paměti, jak zrádné je vždy v Dřevíkově kolo druhé, ve kterém už jde jen o šikovnost a štěstí. Díkybohu v letošním ročníku se již nesrážela PET láhev vodou z kbelíku, ale pomocí džberovky. V této disciplíně obě naše vedoucí družstva udržela průběžné vedení a výborným výkonem předčila veškeré očekávání. Po hubených letech jsme se vrátili v Dřevíkově na stupínek nejvyšší. Je nutno pochválit i druhé mužstvo, které ztratilo v prvním kole chybou se savicí, ale v kole druhém zabojovalo a umístilo se na celkově šestém místě z deseti zúčastněných. Jako vždy jsme měli i v hledišti silné zastoupení skalních údavských fanoušků a navíc přálo i počasí, takže - co víc si přát? Gratulace patří všem našim a do Dřevíkova posíláme pozdravy a poděkování za krásné a pohodové odpoledne.

Obrázky najdete jako vždy ve Fotogalerii z akcí

Videa z druhé části závodu ( kbelíky, džberovka ) jsou k vidění v sekci Videa z akcí

Vítězné týmy Dřevíkov 2013

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom