letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Údavské osmičky úspěšné ve všech směrech

   Sobota 24.6.2017 - Údavské osmičky po několika letech opět v naší režii. Jako domácí jsme vyhráli obě kategorie netradičního požárního útoku! Ale po pořádku. Celý den nás provázelo nádherné letní počasí, asi se naši členové poctivě modlili. Organizace probíhala již několik dní či týdnů a dobrá příprava se vyplatila. Při soutěži jsme lehce oslavili 115. výročí založení našeho sboru a při té příležitosti nám starosta města Jan Martinec předal dárek - smaltovanou ceduli na hasičskou zbrojnici. A při tom také ubezpečil všechny přítomné, že do konce roku dostane naše letitá zbrojnice nový kabát. My jsme naopak malými dárky poděkovali starostovi J. Martincovi, letitému sponzorovi J. Břízovi a dlouholeté spolupracovnici V. Šťastné. Po slavnostním nástupu jsme se pustili do soutěží. Naše družstva mužů i žen předvedla výborné výkony a získala pro naše barvy oba nejcennější poháry za požární útok. Kompletní výsledkovou listinu najdete ve Fotogalerii z akcí. V doplňkové disciplíně na hřišti za asistence hadic a hydrantu uspěli nejlépe v obou kategoriích přátelé ze Sobíňova před našimi mladými týmy. V pivní štafetě jsme byli citelně oslabeni neúčastí našeho dlouholetého finišmana, přesto domácí bierparta nedovolila soupeřům zaútočit na zlatý stupínek. Zdá se však, že ve Studenci nám pomaloučku roste konkurence. Po dobu všech soutěží fungovalo jako vždy naše osvědčené občerstvení s kupou obětavých lidí, kteří celý den věnovali akci sboru. Návštěvníci našeho areálu si mohli u příležitosti 115. výročí vzniku SDH Údavy prohlédnout nové vybavení sálu hospůdky "U lípy", kde byly vystaveny i naše kroniky, fotoalba a jiné historické artefakty. Po vyhlášení výsledků soutěží dostali naši členové nové členské průkazy a malé dárky s připomenutím hasičského jubilea. Všem našim organizátorům srdečně děkujeme za práci, kterou podpořili úspěch celé akce. Poděkování patří též městu Ždírec n. D., které dotací přispělo na ceny do soutěží. Fotoreportáž najdete ve Fotogalerii z akcí. Video z úspěšného vystoupení naší pivní štafety od Ivy Formánkové najdete v sekci Videa z akcí.

Naše děvčata při útoku...

os

Areál se odpoledne zaplnil návštěvníky...

os1

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

od 18 hod., účast důležitá více...
kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom