letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Údavské osmičky 2015

V sobotu 4.7.2015 jsme pořádali "osmičky" již pojedenácté. A měli jsme ještě v živé paměti předchozí náročný víkend na rodácích ve Ždírci. Do přípravy a organizace naší soutěže jsme tedy vložili zbytky sil a vyplatilo se. Ač bylo tropické horko, celá akce proběhla hladce a můžeme si před dovolenými oddechnout. Tentokrát se nám sjelo celkem 11 družstev, z toho 2 ženská, a bylo se na co dívat. Průběh netradičního požárního útoku na bezvadně připravené trati byl velmi napínavý, mužstva na prvních třech místech se vešla do 2 vteřin. A naši? Vlastní chybou jsme si "vykoledovali" dvouvteřinovou penalizaci a skončili "až" druzí. Může nás ale těšit, že duch fair-play nás neopustil a nemáme se tedy za co stydět. Děvčata suverénně zvítězila a dostála tak své pověsti. Naše obě družstva pak obsadila třetí místa v doplňkové soutěži "dvojiček", která měla u nás premiéru. Co nám však nevzal nikdo, ani horko, ani penalizace, to byla naše famózní pivní štafeta. Přesto, že výkon nebyl na hranici našich možností, stačil na suverénní prvenství. Osmičky se tedy vydařily náramně. Celý tým našeho sboru fungoval perfektně a tvrdá příprava se vyplatila. V úmorném vedru to pro nás byla těžká šichta. Díky kamenickým hasičům se na chvíli odpoledne změnil asfaltový kurt na aquapark a mnozí se nebáli využít možnosti ke zchlazení organizmu. Údavské zázemí pracovalo na výbornou, lidičky ve výčepech i polní kuchyni se měly co ohánět. Pilo a jedlo se ostošest, zábava se přenesla malinko přes půlnoc. Tak za rok zase na viděnou!

Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí, videa ze závodů dvojiček a pivní štafety najdete v sekci Videa z akcí. Výsledky soutěží jsou na konci fotogalerie.

P.S. Starosta sboru děkuje touto cestou všem členům sboru, kteří se podíleli na krásném průběhu osmiček, ať to byli mladí, starší, muži či ženy. Zasloužíte si pochvalu!

Osmičky 2015

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom