letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Tři poháry a jedna medaile

   Jako proměnlivé májové počasí působily výsledky našich borců na okrskové soutěži v sobotu 12.5.2018 v Podmoklanech. Chvíli přeháňka, pak slunce... Ale pojďme od začátku. První částí programu byla právě okrsková soutěž. Ve stovkách kralovali domácí bratři Eisové, naši zástupci Fr. Půlpán a T. Štěrba obsadili nadějné 4., resp. 6. místo. A pak přišel požární útok do kombinace se stovkami. Naši se snažili, leč rozhodčí byli proti. Nečekaně odmávali překročení nástřikové čáry proudnicí u pravého proudu a byl z toho pokus neplatný. Pravidla požárního sportu říkají, že pokus je neplatný, pokud "q) kterýkoli soutěžící překročil čáru stříkání nebo se jí dotýkal". Pokud je tedy proudnice soutěžící a překročila čáru, pak se s tím smiřme :-). Koukněte sami na video s tímto nakonec neplatným pokusem - zde. Takže v konečném pořadí kombinace jsme skončili čtvrtí. Druhou polovinu programu zabrala netradiční soutěž o Pohár SDH Podmoklany. A tady se rozpoutal lítý boj o první příčku. Podmoklany nasadily laťku hodně vysoko a zdálo se, že nebudou k překonání. Náš první tým ale svým výkonem příjemně překvapil a zařadil se pouhé 3 setiny vteřiny za ně! V soutěži jsme měli ale ještě jeden tým. Naše "béčko", způlky veteránské, svým umem a přehledem naopak o 3 desetiny vteřiny podmoklanské překonalo! V konkurenci 13 družstev skutečně skvělý úspěch! Veteráni si navíc odvezli i z okrskové soutěže pohár za 2. místo. Přes počáteční nezdar tedy výsledky skutečně výtečné. Bonbónkem v programu se stalo ocenění našeho (a okrskového) velitele Mirka Rothanzla, kterému starosta OSH Josef Stejskal předal vyznamenání "Za zásluhy". Ocenil tak práci našeho velitele nejen pro okrsek, ve kterém působíme. Začátek sezóny vyšel dobře, doufejme, že v podobném duchu se ponese i zbytek soutěžního období. Vítězný útok najdete také v sekci Videa z akcí, obrázky jako vždy ve Fotogalerii z akcí.

OS

Aktuality

20.5.2023 auta, historie, lázeňství více...
9.5.2023 prohlídka domů před stavbou silnice více...

Kalendář akcí

další neformální posezení od 15 hodin více...
přijďte povzbudit naše borce více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom