letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Tání a velká voda 10.1.2015

V noci z 9. na 10. ledna 2015 vlivem tání sněhu a silného deště došlo k zaplavení horního konce Údav. Sběrné kanály jsou umístěné až pod Říhovými a z nové cesty se stala dravá říčka. Voda z celého pole od Rovného se nad Pátkovými vlévala do cesty a opět se valila do vsi. Nutnost řešit odvod vody do sběrného kanálu už nad vsí je nabíledni a budeme muset se problémem spolu se zástupci města zabývat. Dobrou zprávou je, že díky vyčištění koryta v loňském roce potok pobral všechnu vodu a na dolním konci do zahrad nevnikl. Při zanešeném korytu by voda byla minimálně o půl metru výše.

Obrázky najdete ve Fotogalerii obce.

Videa najdete v sekci Videa z akcí dole.

Velká voda

Kalendář akcí

se zástupci města více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH