letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Sraz rodáků ve Ždírci n. D.

Tři dny probíhá ve Ždírci n. D. Setkání rodáků a v sobotu 27.6.2015 jsme vypomáhali při hlavním programu, jehož součástí kromě koncertů byly oslavy 110. výročí založení SDH Ždírec nad Doubravou. Kromě naší účasti ve slavnostním průvodu jsme zabezpečovali i občerstvení pro cca 800 - 1000 návštěvníků. Díky skvělé přípravě našich žen i mužů jsme celé odpoledne až do večera zvládli na výbornou. Výjezdní kuchyně i výčep pracovaly na plné obrátky, a že jsme se měli co obracet! Počasí sice hrozilo od rána pořádnou sprchou, ale sv. Florián se zřejmě za všechny hasiče ze Ždírce i okolí nahoře přimluvil a zajistil pokojný a nedeštivý průběh celé akce. Naše ženská enkláva byla dokonce tak vitální, že i přes nesmírné pracovní vypětí předvedla plnému náměstí hromadné taneční vystoupení na údavskou hymnu. Celý den i s přípravami probíhal ve výborné atmosféře a celému týmu je nutno za skvělý výkon při oslavách srdečně poděkovat. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí, postupně byly doplněny o snímky dlaších účastníků - Oty Formánka, Katky Rothanzlové a závěrečné společné foto od Páji Duchečka.

Ždírec rodáci

Tým SDH Údavy

Aktuality

20.5.2023 auta, historie, lázeňství více...
9.5.2023 prohlídka domů před stavbou silnice více...

Kalendář akcí

další neformální posezení od 15 hodin více...
přijďte povzbudit naše borce více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom