letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Soustředění v penzionu Tvrz

   Po roce jsme si zopakovali hasičské soustředění pro aktivní členy sboru a jejich partnery. Do penzionu Tvrz ve Stříteži pod Křemešníkem jsme se dotoulali v pátek 14.8.2020 po prohlídce starobylého města Pelhřimova, kde jsme se také naobědvali. Nemohla chybět návštěva Muzea rekordů a kuriozit či věže místního kostela. Na Tvrzi jsme využili bazénu se slanou vodou a protiproudem k nácviku záchrany tonoucího, večer byl pak věnován stolním hrám. Prší a Člověče nezlob se nám vydrželo dlouho do noci. Ranní rozcvičku vedl Jarda Říha, účast ovšem nebyla zdaleka stoprocentní! Po snídani nás čekal výstup na poutní místo - horu Křemešník. Pod vrcholem (765 m.n.m.), v základním táboře, jsme se rozdělili na dvě skupiny. Skupina Guli útočila na vrchol severní stěnou, skupina Velitel zvolila prvovýstup stěnou západní. Díky dobrému počasí jsme se všichni na vrcholu setkali a občerstvili jsme se v místním hotelu. Následoval ještě výšlap na rozhlednu Pípalka, kde byl nádherný výhled z výšky 44 m. Zpáteční pochod prověřil naše znalosti orientace v terénu, díky online mapám jsme však nezabloudili. Do Tvrze jsme po 13 kilometrech dorazili značně utrmácení a bazén byl naší spásou, zrovna tak jako vydatná večeře z kuchyně paní Stavové. Večer patřil opět hrám, sil už ale bylo znatelně méně než první večer. V neděli jsme se už jen sbalili a nasnídali, a vyrazili na výlet do Kamenice nad Lipou. Čekala nás prohlídka zámku s krásnými sbírkami hraček (hlavně "angličáků"), procházka zámeckým parkem s roztodivnou prastarou lípou a oběd v útulném prostředí kamenického pivovaru. Soustředění bylo krásné a splnilo svůj účel. Nezbývá než poděkovat ždíreckým kolegům za půjčení auta a manželům Stavovým z Tvrze za skvělou péči a přát si, aby podzim 2020 byl veselejší než jaro, zasažené pandemií koronaviru. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

tvrz

 

Aktuality

20.5.2023 auta, historie, lázeňství více...
9.5.2023 prohlídka domů před stavbou silnice více...

Kalendář akcí

další neformální posezení od 15 hodin více...
přijďte povzbudit naše borce více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom