letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Soustředění v penzionu Tvrz

   Po roce jsme si zopakovali hasičské soustředění pro aktivní členy sboru a jejich partnery. Do penzionu Tvrz ve Stříteži pod Křemešníkem jsme se dotoulali v pátek 14.8.2020 po prohlídce starobylého města Pelhřimova, kde jsme se také naobědvali. Nemohla chybět návštěva Muzea rekordů a kuriozit či věže místního kostela. Na Tvrzi jsme využili bazénu se slanou vodou a protiproudem k nácviku záchrany tonoucího, večer byl pak věnován stolním hrám. Prší a Člověče nezlob se nám vydrželo dlouho do noci. Ranní rozcvičku vedl Jarda Říha, účast ovšem nebyla zdaleka stoprocentní! Po snídani nás čekal výstup na poutní místo - horu Křemešník. Pod vrcholem (765 m.n.m.), v základním táboře, jsme se rozdělili na dvě skupiny. Skupina Guli útočila na vrchol severní stěnou, skupina Velitel zvolila prvovýstup stěnou západní. Díky dobrému počasí jsme se všichni na vrcholu setkali a občerstvili jsme se v místním hotelu. Následoval ještě výšlap na rozhlednu Pípalka, kde byl nádherný výhled z výšky 44 m. Zpáteční pochod prověřil naše znalosti orientace v terénu, díky online mapám jsme však nezabloudili. Do Tvrze jsme po 13 kilometrech dorazili značně utrmácení a bazén byl naší spásou, zrovna tak jako vydatná večeře z kuchyně paní Stavové. Večer patřil opět hrám, sil už ale bylo znatelně méně než první večer. V neděli jsme se už jen sbalili a nasnídali, a vyrazili na výlet do Kamenice nad Lipou. Čekala nás prohlídka zámku s krásnými sbírkami hraček (hlavně "angličáků"), procházka zámeckým parkem s roztodivnou prastarou lípou a oběd v útulném prostředí kamenického pivovaru. Soustředění bylo krásné a splnilo svůj účel. Nezbývá než poděkovat ždíreckým kolegům za půjčení auta a manželům Stavovým z Tvrze za skvělou péči a přát si, aby podzim 2020 byl veselejší než jaro, zasažené pandemií koronaviru. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

tvrz

 

Aktuality

10.3.2024 a hlavně se dosyta pobavili více...
1.3.2024 sběrna opět připravena na vysloužilé spotřebiče více...
22.2.2024 jak jezdí řidiči více...

Kalendář akcí

přijďte pomoci s úklidem okolo obce více...
přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom