letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Sláva nazdar výletu, už jsme tu

   V sobotu 10.6.2017 jsme se dle plánu vydali do světa. Ráno nás sice vítalo dešťovými kapkami, ale věděli jsme, že na západě republiky už svítí sluníčko. Cesta na hrad Křivoklát ubíhala svižně a i přes malé zajížďky jsme byli na místě s dostatečnou časovou rezervou. Takže jsme si hrad prolezli ze všech stran, a ještě zbyl čas i na kávičku. Pak jsme poznali, jak byl středověk krutý...jen místní kastelán se svou posádkou nám vykouzlili úsměv na rtech. Na oběd jsme zamířili do královského města Rakovníka a nutno dodat, že jsme se napucli skutečně famózně. To chtělo něco na vytrávení. V krušovickém pivovaru jsme poznali, že to bylo to pravé. Poutavá přednáška při exkurzi a následná degustace nám pomohly zahnat žízeň a knedlíky v bříšku si pěkně sedly. Poslední zastávkou byly Lány s prezidentským zámkem. Je to vskutku pěkná vesnička, a to tam je ještě muzeum sportovních vozů, kde jsme zavzpomínali na historii automobilových soutěží a obdivovali krásné veterány. Někteří zase dali přednost nádhernému zámeckému parku, ve kterém kdysi uplatnil své umění slovinský architekt Josip Plečnik. No a závěr jsme strávili v zahrádce příjemné hospůdky na lánské návsi. Celý den nás ohřívalo sluníčko, takže nálada i díky tomu byla perfektní, podpořená též častými pochůzkami autobusových stewardů. Děkujeme zástupcům města za dotaci na dopravu, zájezdu se zúčastnili občané z několika místních částí Ždírce n. D., a doufáme, že i oni byli se zájezdem spokojeni. Pochvalu zaslouží i naše kulturní vyslankyně Naďa Turnhöferová a Václava Rothanzlová za přípravu programu. Tak sláva nazdar výletu, za rok jsme snad zase tu!

Obrázky jako vždy ve Fotogalerii z akcí.

kr

Aktuality

10.3.2024 a hlavně se dosyta pobavili více...
1.3.2024 sběrna opět připravena na vysloužilé spotřebiče více...
22.2.2024 jak jezdí řidiči více...

Kalendář akcí

přijďte pomoci s úklidem okolo obce více...
přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom