letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Schůze Osadního výboru

Ve středu 9.4.2014 se sešel Osadní výbor Údavy ke svému dalšímu jednání. Pro informaci občanům přinášíme zápis předsedkyně Nadi Turnhöferové. Zápis v textovém souboru najdete zde.

Zápis ze schůzky Osadního výboru Údavy ze dne 9.4.2014

 

Přítomni:              Milt O., Turnhöfer P., Turnhöferová N., Němec B., Pelda  P.,                            Rothanzlová  V.,

Omluven:             Malínský D. st., Plíšek F.

Hosté:                 Formánek O., Říha J a Říhová O.              

 

 

Program:

  1. Akce Čistá Vysočina – proběhne v pátek 11.4.2014 od 16 h
  2. Stání na kontejnery – je hotová vydlážděná plocha (velice pěkné), případné oplocení se bude řešit jako celek v návaznosti na projekt autobusové zastávky s přechodem pro chodce a přilehlou náves.  Olda Milt vytiskl návrhy a realizace rekonstrukcí návsí v jiných obcích a navrhl oslovit známé a kamarády, kteří se touto problematikou zabývají, jestli by studii celkové koncepce návsi nezpracovali.
  3. 9.5.2014 p.Turnhöfer 75 let – gratulanti O.Milt a P.Pelda
  4. 30.6.2014 p.Kacafírková 90 let – gratulanti V.Rothanzlová a N.Turnhöferová
  5. Psí  výkaly na hasičském cvičišti – žádáme MÚ Ždírec nad Doubravou o zaslání dopisu p.Sedlákové, aby odstranila stávající psí výkaly a do budoucna je okamžitě sbírala.
  6. Cesta k Rovnému – Olga Říhová předložila dopis p.Martincovi, ve kterém žádá o řešení situace v době prudkých dešťů a jeho odpověď na řešení – bude řešeno zároveň se zpevněním cesty k Rovnému – bude vybudován další sběrný kanál ve vyšší části cesty.
  7. Zřízení autobusové zastávky NA ZNAMENÍ na lince 610 001  Hradec králové – České Budějovice (ráno kolem 6:20h a odpoledne kolem 16:45h – žádost odeslal p.Martinec  19.2.2014, do 11.4.2014 neodpověděli. Dne 11.4.2014 jsem telefonicky mluvila s p.Lírem z firmy CAR-TOURE Opatovice, jízdní řády jsou velice našlapané, řidiči je nestíhají ani v současné době dodržovat. V září a říjnu 2014 dojde k dalšímu vyhodnocení skutečné situace v reálu, pak by se snad dalo uvažovat o změně od prosince 2014. Zaslaných žádostí je ale velký počet (5 jen na této trase v roce 2014). CAR-TORE doporučuje oslovit kraj Vysočina o zřízení dalšího spoje – nesmysl, když jeho spoj přes Údavy projíždí. Proto OV Údavy žádá o opětovné zaslání dopisu na zřízení této autobus. zastávky alespoň od 12/2014.
  8. Aukce energií – přihlásila se jedna rodina – v současné době probíhá aukce
  9. Poděkování za vodoteč – nebylo na programu schůzky. Přestože jsem Vám pane Nikle děkovala telefonicky, dovolte mi ještě jednou Vám a panu starostovi Martincovi poděkovat za vyčištění potoka, protékajícího Údavami. Tolik let jsme za to bojovali a podařilo se ! Děkujeme!

 

        V Údavech   13.4.2014                                                    Osadní výbor Údavy

                                                                                            Naďa Turnhöferová

 

 

 

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom