letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Rybářské závody s vodou ze všech stran

Každoroční akce SDH Údavy proběhla tentokrát ve znamení vody, a to ze všech stran. Počasí se ne a ne umoudřit, a tak voda byla nejen v požární nádrži, ale také čvachtala pod nohama a padala shůry. Přesto se pravidelní účastníci nevzdali a na březích nádrže se jich sešlo 16. Kvůli chladnému počasí ani ty ryby nechtěly mlsat, což způsobilo menší úlovky než v jiných letech. A zázemí s občerstvením a grilovaným prasátkem jsme museli přesunout do areálu hasičské hospůdky "U lípy". Rybáři měli u nádrže aspoň várnici s teplým čajem, aby nevykřehli úplně. Přesto si všichni udrželi dobrou náladu a vydrželi u prutů skoro tři hodiny. K udílení cen a vyhlášení výsledků jsme se tedy sešli v pergole u hřiště a poté se přesunuli do vyhřáté hospůdky. Co se týká výsledků závodů, snad jsme ani nečekali, že by mohl vyhrát někdo jiný než František Zamazal z Všeradova, ale kdo umí, ten prostě umí. Druhé místo si vylovil Honza Němec a hned za ním skončil Petr Pelda ml. I když počasí moc nezahřálo, odpoledne i večer jsme prožili v pohodě a dobré náladě, výtečné grilované prasátko a dobré pití smutky zahnaly. Všichni soutěžící dostali ceny, sponzorům touto cestou srdečně děkujeme. Velitel Mirek Rothanzl tentokrát velel i rybářům, ostatní chlapi i s manželkami se starali o nezbytný servis a manželé Turnhöferovi nás pečlivě hostili v hospůdce. Všem, kdo pomohli, děkujeme a těšíme se na konec června na naše "osmičky".

Na obrázky se můžete podívat ve Fotogalerii z akcí.

Ryby 2013

 

Aktuality

20.5.2023 auta, historie, lázeňství více...
9.5.2023 prohlídka domů před stavbou silnice více...

Kalendář akcí

další neformální posezení od 15 hodin více...
přijďte povzbudit naše borce více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom