letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Rybářské závody s vodou ze všech stran

Každoroční akce SDH Údavy proběhla tentokrát ve znamení vody, a to ze všech stran. Počasí se ne a ne umoudřit, a tak voda byla nejen v požární nádrži, ale také čvachtala pod nohama a padala shůry. Přesto se pravidelní účastníci nevzdali a na březích nádrže se jich sešlo 16. Kvůli chladnému počasí ani ty ryby nechtěly mlsat, což způsobilo menší úlovky než v jiných letech. A zázemí s občerstvením a grilovaným prasátkem jsme museli přesunout do areálu hasičské hospůdky "U lípy". Rybáři měli u nádrže aspoň várnici s teplým čajem, aby nevykřehli úplně. Přesto si všichni udrželi dobrou náladu a vydrželi u prutů skoro tři hodiny. K udílení cen a vyhlášení výsledků jsme se tedy sešli v pergole u hřiště a poté se přesunuli do vyhřáté hospůdky. Co se týká výsledků závodů, snad jsme ani nečekali, že by mohl vyhrát někdo jiný než František Zamazal z Všeradova, ale kdo umí, ten prostě umí. Druhé místo si vylovil Honza Němec a hned za ním skončil Petr Pelda ml. I když počasí moc nezahřálo, odpoledne i večer jsme prožili v pohodě a dobré náladě, výtečné grilované prasátko a dobré pití smutky zahnaly. Všichni soutěžící dostali ceny, sponzorům touto cestou srdečně děkujeme. Velitel Mirek Rothanzl tentokrát velel i rybářům, ostatní chlapi i s manželkami se starali o nezbytný servis a manželé Turnhöferovi nás pečlivě hostili v hospůdce. Všem, kdo pomohli, děkujeme a těšíme se na konec června na naše "osmičky".

Na obrázky se můžete podívat ve Fotogalerii z akcí.

Ryby 2013

 

Aktuality

23.9.2023 2. ročník Memoriálu Fr. Zamazala více...
21.9.2023 ve Ždírci n. D. dne 14.10.2023 více...
2.9.2023 kvůli opravě silnice více...
29.8.2023 u Radegasta bylo ještě léto více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom