letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Rozsvícení vánočního stromu 2017

   V sobotu 2.12.2017 se ve Ždírci nad Doubravou na náměstí rozsvěcel vánoční strom. Jako každý rok se tato událost pojí s kulturním programem a jakýmsi minijarmarkem. A protože naše ženy před třemi roky založily tradici tzv. "vánoční dílny", a za tu dobu se skvěle zdokonalily ve výrobě vánočních dekorací, opět jsme byli u stromu se svým stánkem. Letos nás provázelo krásné zimní počasí, teplota těsně pod nulou (akorát na svařáček :-)...), prostě vánoční atmosféra se vším všudy. Přivezli jsme tentokrát plné auto věnců, svícnů, zápichů, sněhuláků a bůhvíčeho ještě, a vše šlo na odbyt. Ženské si musely ke konci maličko podupávat, od země to studilo, ale doufejme, že chlapi se večer postarali o jejich plynulé rozmrazení. Pochvalu a poděkování zaslouží všichni naši zúčastnění členové - ženské aranžérky i mužská instalační parta. V sále naší hospůdky nás ještě čeká v nejbližších dnech místní kolo vánoční dílny pro údavskou veřejnost. O termínu budeme informovat. Krátkou fotoreportáž najdete ve Fotogalerii z akcí. Krátké video s večerní atmosférou můžete shlédnout v sekci Videa z akcí. 

str

 

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom