letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Rodinný turnaj má nové vítěze

    Celé léto suché, leč v noci před turnajem začne pršet a prší ještě v poledne. Má cenu turnaj vůbec začít? Co s nakoupeným masem a cenami? Takové otázky si kladli naši členové v sobotu 1.9.2018 po obědě. Těsně po jedné hodině však jako mávnutím kouzelného proutku přestává z nebe padat voda a vše se začíná vracet do starých kolejí. Nachystat pergolu, gril, ceny, navléci maso na rožeň a začít topit. A ve dvě odpoledne se rozjíždí 21. ročník rodinného nohejbalového turnaje v Údavech. Boje na kurtu končí kolem sedmé, před půl osmou jsou vyhlášeny výsledky a po půl osmé začíná pršet. Má to někdo kliku...

Ale teď k samotnému turnaji. Nakonec se sešlo 6 vyrovnaných mužstev a favoritů bylo několik. Takže rozhodoval až poslední zápas mezi Maliňáky (Malínští) a Capitány (Peldovi). Capitáni ještě závěr turnaje zdramatizovali, když vyhráli první set, ale na víc už neměli sílu, protože Maliňáci se v pravou chvíli probrali a výhrou ve druhém setu urvali poprvé v historii turnaje cenné vítězství. Celkové výsledky jsou zde:

rt18

I v hledišti (pergole) bylo nakonec odpoledne plno, příznivci dorazili i přes hrozbu dešťů a nelitovali. Kromě napínavých sportovních bojů se dočkali výborné vepřové pečeně a mohli pobesedovat se sousedy. Organizátoři Petr Pelda a Jarda Říha tradičně nezklamali a díky jim a dalším členům našeho sboru jsme prožili hezké odpoledne. Dík patří i sponzorům - městu Ždírec n. D., hospodě U Nováků z Bítovan a rodinám Říhových, Peldových, Bačkovských a Rychlých. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

rtz

Aktuality

6.12.2023 k životnímu jubileu více...
15.10.2023 nabitá sobota 14.10. více...
23.9.2023 2. ročník Memoriálu Fr. Zamazala více...
21.9.2023 ve Ždírci n. D. dne 14.10.2023 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom