letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Rodinný turnaj má nové vítěze

    Celé léto suché, leč v noci před turnajem začne pršet a prší ještě v poledne. Má cenu turnaj vůbec začít? Co s nakoupeným masem a cenami? Takové otázky si kladli naši členové v sobotu 1.9.2018 po obědě. Těsně po jedné hodině však jako mávnutím kouzelného proutku přestává z nebe padat voda a vše se začíná vracet do starých kolejí. Nachystat pergolu, gril, ceny, navléci maso na rožeň a začít topit. A ve dvě odpoledne se rozjíždí 21. ročník rodinného nohejbalového turnaje v Údavech. Boje na kurtu končí kolem sedmé, před půl osmou jsou vyhlášeny výsledky a po půl osmé začíná pršet. Má to někdo kliku...

Ale teď k samotnému turnaji. Nakonec se sešlo 6 vyrovnaných mužstev a favoritů bylo několik. Takže rozhodoval až poslední zápas mezi Maliňáky (Malínští) a Capitány (Peldovi). Capitáni ještě závěr turnaje zdramatizovali, když vyhráli první set, ale na víc už neměli sílu, protože Maliňáci se v pravou chvíli probrali a výhrou ve druhém setu urvali poprvé v historii turnaje cenné vítězství. Celkové výsledky jsou zde:

rt18

I v hledišti (pergole) bylo nakonec odpoledne plno, příznivci dorazili i přes hrozbu dešťů a nelitovali. Kromě napínavých sportovních bojů se dočkali výborné vepřové pečeně a mohli pobesedovat se sousedy. Organizátoři Petr Pelda a Jarda Říha tradičně nezklamali a díky jim a dalším členům našeho sboru jsme prožili hezké odpoledne. Dík patří i sponzorům - městu Ždírec n. D., hospodě U Nováků z Bítovan a rodinám Říhových, Peldových, Bačkovských a Rychlých. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

rtz

Aktuality

10.3.2024 a hlavně se dosyta pobavili více...
1.3.2024 sběrna opět připravena na vysloužilé spotřebiče více...
22.2.2024 jak jezdí řidiči více...

Kalendář akcí

přijďte pomoci s úklidem okolo obce více...
přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom