letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Říjnová brigáda v lese

   Poslední říjnový víkend je pro nás tradičně vyhrazen na lesní brigádu. I letos jsme pomohli ošetřit mladou výsadbu v našich lesích proti okusu. Vzhledem k nádhernému počasí to ani moc nebolelo. Prochodili jsme značnou část polesí, někteří z nás si naplnili při práci kapuce houbami, a nakonec jsme si na kraji lesa udělali ohníček k přípravě brigádnického oběda. Špekáček na ohni po brigádě chutná ze všech nejlépe! Účast byla skvělá, sešlo se nás 15, takže práce šla od ruky. A to nebylo vše. Chlapi po brigádě ještě stihli zazimovat pergolu, aby nám do ní v zimě nefoukalo, a celý areál je tak připraven k zimnímu spánku. 

Program dne pro většinu z nás pokračoval i večer, protože jsme uspořádali posezení pro naše hostinské. Tedy ty naše členy, kteří dobrovolně ve svém volném čase po celý rok zajišťují chod hasičské hospůdky a pomáhají vylepšovat ekonomiku sboru. Přátelská beseda s večeří, pivečkem i vínečkem nám zpříjemnila sobotní večer. Všem brigádníkům i hostinským děkujeme za obětavou práci pro sbor a jejich práce si velmi vážíme. 

brles

Aktuality

20.5.2023 auta, historie, lázeňství více...
9.5.2023 prohlídka domů před stavbou silnice více...

Kalendář akcí

další neformální posezení od 15 hodin více...
přijďte povzbudit naše borce více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom