letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Říjnová brigáda v lese

   Poslední říjnový víkend je pro nás tradičně vyhrazen na lesní brigádu. I letos jsme pomohli ošetřit mladou výsadbu v našich lesích proti okusu. Vzhledem k nádhernému počasí to ani moc nebolelo. Prochodili jsme značnou část polesí, někteří z nás si naplnili při práci kapuce houbami, a nakonec jsme si na kraji lesa udělali ohníček k přípravě brigádnického oběda. Špekáček na ohni po brigádě chutná ze všech nejlépe! Účast byla skvělá, sešlo se nás 15, takže práce šla od ruky. A to nebylo vše. Chlapi po brigádě ještě stihli zazimovat pergolu, aby nám do ní v zimě nefoukalo, a celý areál je tak připraven k zimnímu spánku. 

Program dne pro většinu z nás pokračoval i večer, protože jsme uspořádali posezení pro naše hostinské. Tedy ty naše členy, kteří dobrovolně ve svém volném čase po celý rok zajišťují chod hasičské hospůdky a pomáhají vylepšovat ekonomiku sboru. Přátelská beseda s večeří, pivečkem i vínečkem nám zpříjemnila sobotní večer. Všem brigádníkům i hostinským děkujeme za obětavou práci pro sbor a jejich práce si velmi vážíme. 

brles

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom