letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Popřáli jsme paní E. Chvojkové k jubileu

O minulém víkendu navštívily členky Osadního výboru Naďa Turnhöferová a Václava Rothanzlová další údavskou jubilantku. Krásného jubilea - 70ti let - se v těchto dnech dožívá paní Emílie Chvojková. Zástupkyně OV jí předaly gratulaci starosty města a dárkový balíček s kytičkou a popřály za nás za všechny. Paní Chvojková měla připraveno bohaté pohoštění a u něj se probírala minulost i současnost obce i rodiny. Naše zástupkyně zaujala především rukodělná zručnost oslavenkyně, která se odráží v jejích nádherných vyšívaných obrázcích. Všichni jistě také vzpomínáme na doby, kdy v naší vesničce fungoval obchod, jež paní Chvojková vedla. Dnes jí ale popřejme po letech práce klid a zasloužený odpočinek, a na závěr to hlavní - pevné zdraví!

Takto si pamatujeme obchod paní E. Chvojkové - snímek z roku 1995, kdy se konal v sále bývalé školy (v hasičské hospůdce) první sjezd údavských rodáků

Obchod paní Chvojkové

Aktuality

9.5.2022 dvě ohniska kousek od sebe více...
7.5.2022 po dlouhé přestávce opět na "place" více...
2.5.2022 uklizeno, opečeno, spáleno více...
16.4.2022 o našem sboru více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH