letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Po třech letech v Dřevíkově opět double!

   13. ročník Memoriálu L. Drápalíka v Dřevíkově opět v režii údavských hasičů! V sobotu 10.9.2016 jsme zopakovali výsledek z roku 2013, kdy jsme také ovládli obě kategorie. Konečně měl velitel k ruce víc než jedno družstvo a ukázalo se to jako rozhodující faktor. To, co se nepovedlo jednomu týmu, plně nahradil výkon druhého. Ale vezměme to po pořádku. Soutěž zahájila naše děvčata (s 1 posilou od slavíkovských) a s přehledem zvládla útok v lepším čase než soupeřky ze Slavíkova. Pak přišli na řadu muži. A nebylo to snadné, protože na startu bylo 14 týmů! Naše "áčko" rozjelo útok velmi svižně, ale ještě než mohla voda do hadic natéct, válela se mašina na boku jako vychrtlá kobyla Dona Quijota. Chyba nás stála celý útok, který byl neplatný. Ještě že aspoň mašina to přežila ve zdraví... Naše proklínání se mísilo s dřevíkovským jásotem, nicméně my tu měli ještě jeden tým! A ten, zpola v třetihorním složení, dosáhl v útoku druhého nejlepšího času! V Dřevíkově vždy rozhoduje druhé kolo - kyblíková štafeta. Dokáže vyřadit favority nebo naopak vyzdvihnout outsidery. Naši s tím mají bohaté zkušenosti. A tak děvčata s Katkou Rothanzlovou na sestřelu mazácky vyučovala v klidu a přesnosti. Děvčata ze Slavíkova zaplatila nováčkovskou daň a několikrát si zopakovala útok na PET láhev. V mužské části předvedla naše poloveteránská štafeta hodinářskou práci a finišmen Fanda Půlpán běžel do cíle jako zajíc před rojnicí honců. Výsledek? V součtu první místo! Děvčata tedy vítězí počtvrté v řadě, muži ve velmi silné konkurenci po třech letech na vrcholu. Skvělý závěr soutěžní sezóny a všem našim patří poděkování a velká pochvala, není-liž pravda, veliteli?

Spoustu obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

Dř1

Dř2

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom