letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Pálení čarodějnic 2018

   Letošní "čarodky" vyšly na pondělí mezi svátky, ideální to termín. A navíc po zimě přišlo krásné teplé léto. Jen ta voda nějak chybí k tomu, aby to bylo stoprocentní. Před tradičním podpálením vatry jsme se sešli na brigádu v našem areálu, na programu byl jarní úklid a oprava zavěšení čerpadla, které z vrtu dodává vodu do budovy bývalé školy. Vše probíhalo v klidu a pokoji, před půl osmou se začali scházet občané s košíky či taškami, naplněnými špekáčky, pečivem, hořčicemi a bůhvíčím ještě. Zrzavou tekutinu na zapití dodala hasičská hospůdka. A tak jsme poseděli a poklábosili u ohýnku dlouho do večera. Jak říká klasik - "léto budiž pochváleno". Obrázky z buřtového posezení najdete ve Fotogalerii z akcí.

čar18

 

Aktuality

30.6.2024 účast, počasí, výkony více...
2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom