letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Osmnácté Údavské osmičky

   V sobotu 29.6.2024 jsme pořádali již 18. ročník Údavských osmiček, soutěže v netradičním požárním útoku. Počasí bylo skutečně letní, a to nejen v sobotu, ale i v pátek při přípravě celého areálu. Naši členové a příznivci se tedy pořádně zapotili po oba dva dny. Práce s postavením dráhy, přípravou pergoly a občerstvovací stanice je vždycky dost. Ale za ta léta už víme, co je potřeba a kolik času s tím musíme strávit. Po sobotním poledni se tedy sjeli soutěžící z okolních sborů a poprvé i z Příjemek. Celkem se do klání zapojilo 6 mužských týmů a 3 se ženami či čistě ženské. Dráha je už léty vyzkoušená, takže pro většinu hasičů to nebyla žádná novinka. Náš sbor postavil mužstvo složené jak ze starších a zkušených borců, tak zčásti z mladších a výbušnějších kolegů. Náš tým rozhodně nezklamal a po nějaké době se probil na stupně vítězů. Třetí místo je v této konkurenci pěkné. Boj o pohár se odehrál mezi muži z Podmoklan a Ždírce n. D. Bitva to byla skutečně o vteřinách a nakonec byli o tu jednu lepší podmoklanští přátelé. Mezi ženskými kolektivy zvítězil ten smíšený z Příjemek před ždíreckými a kohoutovskými. Napínavý souboj přinesla doplňková disciplína - přetahovaná s lanem. Naši siláci neprošli do finále, které se odehrálo mezi Ždírcem a Hor. Studencem. Studenecké posílil náš tahoun David Malínský a i jeho zásluhou padlo vítězství na jejich stranu. Vrcholem byla očekávaná pivní štafeta, protože náš letitý finišmen nebyl na startu. I přesto však naše sestava nezklamala a trofej zůstala jako vždy doma. Celé odpoledne se o soutěžící staral nejen sbor rozhodčích, ale i sehraná parta místních organizátorů v čele s ženským občerstvovacím týmem. Všem, kteří se postarali o pohodu a blaho účastníků i návštěvníků, děkujeme za vzornou péči. Obrazovou reportáž najdete v sekci Fotogalerie z akcí.

o 

Aktuality

30.6.2024 účast, počasí, výkony více...
2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...

Kalendář akcí

18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom