letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Osmičky v Údavech se vydařily

První prázdninová sobota patří již 9 let v Údavech soutěži v netradičním požárním útoku PS 8. Letos se sešlo na startu 10 mužských a 3 ženská družstva. Přálo nám i počasí, nepršelo, ani nebylo vedro jako vloni při oslavách. První začaly po obědě na louce za hřištěm ženy a naše děvčata se předvedla ve výborné formě. Jako jediná se dostala s časem pod dvě minuty a s přehledem zvítězila! Za nimi skončily ženy ze Ždírce a Dřevíkova. Muži měli útok okořeněn transportem raněného a zdoláním půllitru piva ve finiši. Ve vyrovnané soutěži zvítězili borci z Trhové Kamenice před naším údavským mužstvem a kolegy ze Sobíňova.

V doplňkových soutěžích jsme byli též úspěšní - v hodu rozdělovačem v ženské kategorii zvítězila Miluška Němcová, Katka Rothanzlová byla třetí. Mezi muži vládl ždírecký Radek Culek, Honza Němec byl o fous čtvrtý.

Naší parádní disciplínou je ovšem po léta pivní štafeta, naše "áčko" zvítězilo s náskokem 6,5 vteřin před Kohoutovem a Rovným. Všichni zúčastnění si odvezli poháry i diplomy a těšíme se na příští, desátý ročník zase za rok.

Celé odpoledne se vydařilo, pomohli snad všichni, kdo měli ruce a nohy. A to nejen s přípravou areálu, ale i s občerstvením, obsluhou, rozhodováním apod. Všem našim členům i přátelům za pomoc při akci srdečně děkujeme! Poděkování putuje také do Sobíňova kolegům za pomoc při dopravě a napouštění vody.

Obrázky jsou ke zhlédnutí ve Fotogalerii z akcí, klipy z útoku údavských mužů a pivní štafety najdete v sekci Videa z akcí.

útok děvčata

 

Aktuality

10.3.2024 a hlavně se dosyta pobavili více...
1.3.2024 sběrna opět připravena na vysloužilé spotřebiče více...
22.2.2024 jak jezdí řidiči více...

Kalendář akcí

přijďte pomoci s úklidem okolo obce více...
přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom