letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Osmičky v Údavech se vydařily

První prázdninová sobota patří již 9 let v Údavech soutěži v netradičním požárním útoku PS 8. Letos se sešlo na startu 10 mužských a 3 ženská družstva. Přálo nám i počasí, nepršelo, ani nebylo vedro jako vloni při oslavách. První začaly po obědě na louce za hřištěm ženy a naše děvčata se předvedla ve výborné formě. Jako jediná se dostala s časem pod dvě minuty a s přehledem zvítězila! Za nimi skončily ženy ze Ždírce a Dřevíkova. Muži měli útok okořeněn transportem raněného a zdoláním půllitru piva ve finiši. Ve vyrovnané soutěži zvítězili borci z Trhové Kamenice před naším údavským mužstvem a kolegy ze Sobíňova.

V doplňkových soutěžích jsme byli též úspěšní - v hodu rozdělovačem v ženské kategorii zvítězila Miluška Němcová, Katka Rothanzlová byla třetí. Mezi muži vládl ždírecký Radek Culek, Honza Němec byl o fous čtvrtý.

Naší parádní disciplínou je ovšem po léta pivní štafeta, naše "áčko" zvítězilo s náskokem 6,5 vteřin před Kohoutovem a Rovným. Všichni zúčastnění si odvezli poháry i diplomy a těšíme se na příští, desátý ročník zase za rok.

Celé odpoledne se vydařilo, pomohli snad všichni, kdo měli ruce a nohy. A to nejen s přípravou areálu, ale i s občerstvením, obsluhou, rozhodováním apod. Všem našim členům i přátelům za pomoc při akci srdečně děkujeme! Poděkování putuje také do Sobíňova kolegům za pomoc při dopravě a napouštění vody.

Obrázky jsou ke zhlédnutí ve Fotogalerii z akcí, klipy z útoku údavských mužů a pivní štafety najdete v sekci Videa z akcí.

útok děvčata

 

Aktuality

30.6.2024 účast, počasí, výkony více...
2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...

Kalendář akcí

18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom