letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Oslavy 120. výročí založení SDH Údavy se vydařily

   Dlouhé měsíce jsme se připravovali na sobotu 25.6.2022, abychom řádně oslavili 120 let od založení našeho sboru. V pátek večer jsme však zoufale sledovali předpověď počasí, která věštila na celý den vydatné srážky. Celý týden naše týmy chystaly vše, co bylo třeba - ženy vařily, pekly, smažily a bůhvíco ještě, muži vozili, přenášeli, stavěli atd. A teď tohle... Ráno bylo chladnější, ale bez deště. A jako zázrakem celý den nepršelo. Těch pár minut slabého mrholení při průvodu nám už radost nezkazilo. Přijela k nám spousta vzácných hostů - hejtman kraje Vysočina V. Schrek, starosta města B. Nikl, místostarosta F. Němec, starosta OSH HB J. Stejskal, starosta okrsku č. 4 K. Štěrba a mnoho dalších. V průvodu nastoupili zástupci 11 sborů, z toho 4 byly z okresu Chrudim. Hejtman kraje V. Schrek s námi pokřtil knížku o Údavech, kterou zpracovali kronikáři O. Formánek a O. Milt. Starosta města B. Nikl předal sboru slavnostní stuhu k praporu, starosta OSH J. Stejskal nám pak předal vyznamenání pro sbor za dlouholetou aktivní činnost - Za zásluhy. Starosta sousedního sboru z Dřevíkova J. Chmelař nám přivezl krásný dárek - hasičskou sekyrku v etui. Ale toto vše se odehrávalo až po příchodu průvodu všech zúčastněných do našeho areálu. Během průvodu nám do kroku hrála Leškovanka. Po projevech a křtu knihy došlo k poděkování všem členům našeho sboru, kteří byli odměněni dárkovou taškou a pamětní medailí. Starosta sboru pak převzal vyznamenání Za zásluhy - stříbrný kříž. A pak jsme museli zase do práce - otevřeny byly dva výčepy a jeden velký stánek s několika druhy jídel, počínaje řízky a konče uzenými cigáry. A vše bylo mňamózní! Hosté se skvěle bavili, protože v programu bylo skvělé vystoupení souboru Vysočan z Hlinska nebo krásné kreace Mažoretek z Hlinska. Celé odpoledne také po vsi jezdil velký dostavník Janovských z Chlumu a vozil staré i mladé. A pak přišla na řadu velká soutěž pro děti. Překážková a dovednostní dráha s několika zastávkami řádně prověřila dvojice dítě - dospělý po všech směrech. Ale ty zlaté poháry a spousta sladkostí stály za to! A pak už jsme se skutečně bavili (tedy hosté :-)). My jsme měli stále práce dost. Přesto jsme si všichni stihli zatancovat na našem asfaltovém parketu při hudbě skvělé kapely Hudba pro vás. A ta nám hrála až do půlnoci. Famózní večer končil těsně před svítáním... Ná závěr děkujeme všem hostům za to, že s námi sdíleli naši radost, a dále děkujeme:

- všem členům SDH Údavy za perfektní práci při přípravě a organizaci akce

- zaměstnancům MěÚ za účinnou pomoc při provozu občerstvení a výčepů

- starostovi a místostarostovi města B. Niklovi a F. Němcovi za plnou podporu akce

- členům oddílu mladých hasičů ze Ždírce n. D. za přípravu a obsluhu dětských soutěží

- všem sponzorům, kteří nám pomohli s vybavením či občerstvením (Zemědělská a.s. Vysočina, VADE Chotěboř)

- firmě Grafies Hlinsko za grafické zpracování a tisk naší knížky

- všem ženám, manželkám, babičkám za hory napečeného cukroví

- všem sborům za projev přátelství a sounáležitosti

Doufáme, že jste si to užili jako my, a těšíme se na další setkání! Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

oslavy22

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom