letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Oslavili jsme MDŽ a nástup jara

V sobotu 21.3.2015 pořádal SDH Údavy ve spolupráci s Osadním výborem zábavný večer u příležitosti Mezinárodního dne žen a zároveň vítání jara. Celou režii akce si vzali pod svá křídla muži a připravili ženám nejen občerstvení v podobě chlebíčků a jednohubek, ale i hodnotný kulturní program. Po zahájení jsme se spojili videotelemostem s radnicí ve Ždírci n. D. a starosta Jan Martinec ve videozdravici poděkoval údavským ženám za celoroční práci pro obec a popřál hodně štěstí v celém roce při organizování našich akcí. Všechny přítomné ženy byly odměněny kytičkou od obsluhujících mužů a byl jim předán nádherný (a výborný!) dort - sponzorský to dar cukrárny Markéty Culkové ze Ždírce. Následovala Nedělní chvilka poezie, v níž postupně účinkovali Ota Formánek, Oldřich Milt, Petr Pelda, Petr Turnhöfer a Bohouš Němec. Soudě dle bouřlivých ovací byla tato část pro ženy silným kulturním i citovým zážitkem! Ženám se pak věnovala dr. Ďurďová, zastupující kosmetickou firmu Mary Kay, která předvedla své umění přímo na Katce Rothanzlové a dámám uspořádala malou kosmetickou poradnu. K tanci celý večer hrál Mirek Hlavsa z Jeníkova, a vydrželi jsme tancovat ještě hluboko po půlnoci. Uprostřed programu byly přítomné ženy  podrobeny jarnímu videokvízu, ve kterém soutěžily o spoustu cen. Ty nám kromě našeho sboru dodal kosmetický salón Zlaťák Zlatky Markové, dr. I. Wágnerová - lékárna Trh. Kamenice, mgr. Pejřimovská - lékárna Ždírec n. D. a další. Sponzorům srdečně děkujeme! Vrcholem programu pak bylo vystoupení kouzelníka v podání Petra Turnhöfera, který nám předvedl zmizení a opětné vyčarování stokorunové bankovky. Doufejme, že ve funkci hospodáře sboru bude využívat pouze druhou variantu! Starosta sboru touto cestou děkuje všem, kteří se na realizaci večera podíleli, a zároveň ještě jednou děkuje našim ženám za práci pro sbor i pro obec. Doufejme, že příští rok budeme ještě lepší!

Obrázky z akce najdete ve Fotogalerii z akcí.

Výkony přednášejících jsou zachyceny kamerou, nicméně pro jejich velikost si je promítneme na některém z našich dalších posezení.

Obslužná četa se představuje...

mdž1

Tradiční karafiát pro všechny ženy

mdž2

Výtečný dort od Markéty Culkové

mdž3

Kosmetická poradna Mary Kay

mdž4

Tančilo se dlouho...

mdž5

...a možná přijde i kouzelník...a přišel!!!

mdž6

 

Aktuality

10.3.2024 a hlavně se dosyta pobavili více...
1.3.2024 sběrna opět připravena na vysloužilé spotřebiče více...
22.2.2024 jak jezdí řidiči více...

Kalendář akcí

přijďte pomoci s úklidem okolo obce více...
přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom