letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Oslavili jsme 100. výročí vzniku ČSR

   V pátek 19.10.2018 jsme na společné schůzi sboru a Osadního výboru oslavili 100. výročí vzniku Československa. Po vyslechnutí státní hymny bylo vyznamenáno 16 členů za dlouholetou práci pro sbor i obec. Poté jsme zavzpomínali na dobu, kdy republika vznikala a jak se odrazila v dobových dokumentech naší obce. Promítli jsme si ukázky z kronik, zápisů zastupitelstva obce i místní školní rady. Přítomni byli i hosté - starosta Jan Martinec a místostarosta Bohumír Nikl. Starostovi Janu Martincovi jsme poděkovali za dlouholetou spolupráci a předali symbolický dárek jako vzpomínku na akce v naší vísce. Během schůze jsme probrali i všední témata hasičů a života v obci, projednali některé práce v příštím období (náves, zástěna u kontejnerů apod.). Na konci zasedání jsme prodiskutovali a společně sestavili návrh na složení Osadního výboru pro další volební období. Předsedkyní zůstane Naďa Turnhöferová, která se díky hlasům voličů stala též členkou městského zastupitelstva. Škoda jen, že dvěma třetinám obyvatel jsou otázky spojené s rozvojem obce zcela lhostejné, přestože všichni byli pozváni. Děkujeme tedy všem, kteří se o dění v obci zajímají a přišli podiskutovat o naší společné budoucnosti. Obrázky ze schůze najdete ve Fotogalerii z akcí. Zápisy jsou umístěny v sekcích Dokumenty SDH a Dokumenty a zprávy.

100 let

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom