letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Okolo silnic opět uklizeno

   Ve čtvrtek 14.4.2022 jsme se opět sešli k očistě příkopů podél silnice č. I/37 v úseku od rybníka Dlouhého po odbočku na Vyhnálov. Za odpad, který nechají ve škarpách dobytkové z jedoucích vozdel sice nemůžeme, ale je to naše životní prostředí. Máme tedy na výběr ze dvou možností - buď si to sami uklidíme, nebo se jen budeme dívat na to, jak nám tito dobytkové zavezou okolí obce odpadem. Chodíme každoročně tak, jako po celé Vysočině tisíce lidí. A jsou to stále stejní lidé. Letos se nás sešlo celkem 15, z toho ve čtvrtek 13, protože manželé Turnhöferovi vyrazili s předstihem. Co nacházíme, se kolikrát nedá ani komentovat, lidské plémě je nepoučitelné a planetu ničí s lehkostí jemu vlastní. Bylo krásně a teplo, takže po akci byli účastníci odměněni řízným pivečkem v hasičské hospůdce. Díky Bohu ještě máme zájem na tom, aby to v naší vísce a blízkém okolí vypadalo hezky. Osadní výbor Údavy děkuje všem, kteří nelenili a něco přes hodinku věnovali úklidu svého vlastního kousku životního prostředí. Několik obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

čv22

Kalendář akcí

se zástupci města více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH