letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Okolo silnic opět uklizeno

   Ve čtvrtek 14.4.2022 jsme se opět sešli k očistě příkopů podél silnice č. I/37 v úseku od rybníka Dlouhého po odbočku na Vyhnálov. Za odpad, který nechají ve škarpách dobytkové z jedoucích vozdel sice nemůžeme, ale je to naše životní prostředí. Máme tedy na výběr ze dvou možností - buď si to sami uklidíme, nebo se jen budeme dívat na to, jak nám tito dobytkové zavezou okolí obce odpadem. Chodíme každoročně tak, jako po celé Vysočině tisíce lidí. A jsou to stále stejní lidé. Letos se nás sešlo celkem 15, z toho ve čtvrtek 13, protože manželé Turnhöferovi vyrazili s předstihem. Co nacházíme, se kolikrát nedá ani komentovat, lidské plémě je nepoučitelné a planetu ničí s lehkostí jemu vlastní. Bylo krásně a teplo, takže po akci byli účastníci odměněni řízným pivečkem v hasičské hospůdce. Díky Bohu ještě máme zájem na tom, aby to v naší vísce a blízkém okolí vypadalo hezky. Osadní výbor Údavy děkuje všem, kteří nelenili a něco přes hodinku věnovali úklidu svého vlastního kousku životního prostředí. Několik obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

čv22

Aktuality

20.5.2023 auta, historie, lázeňství více...
9.5.2023 prohlídka domů před stavbou silnice více...

Kalendář akcí

další neformální posezení od 15 hodin více...
přijďte povzbudit naše borce více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom