letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Okolo silnic opět uklizeno

   Ve čtvrtek 14.4.2022 jsme se opět sešli k očistě příkopů podél silnice č. I/37 v úseku od rybníka Dlouhého po odbočku na Vyhnálov. Za odpad, který nechají ve škarpách dobytkové z jedoucích vozdel sice nemůžeme, ale je to naše životní prostředí. Máme tedy na výběr ze dvou možností - buď si to sami uklidíme, nebo se jen budeme dívat na to, jak nám tito dobytkové zavezou okolí obce odpadem. Chodíme každoročně tak, jako po celé Vysočině tisíce lidí. A jsou to stále stejní lidé. Letos se nás sešlo celkem 15, z toho ve čtvrtek 13, protože manželé Turnhöferovi vyrazili s předstihem. Co nacházíme, se kolikrát nedá ani komentovat, lidské plémě je nepoučitelné a planetu ničí s lehkostí jemu vlastní. Bylo krásně a teplo, takže po akci byli účastníci odměněni řízným pivečkem v hasičské hospůdce. Díky Bohu ještě máme zájem na tom, aby to v naší vísce a blízkém okolí vypadalo hezky. Osadní výbor Údavy děkuje všem, kteří nelenili a něco přes hodinku věnovali úklidu svého vlastního kousku životního prostředí. Několik obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

čv22

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom