letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Memoriál Františka Zamazala úspěšný

   Tři roky pauza, v létě sucho. Nad údavskými rybářskými závody se pomalu smrákalo. Jenže počasí nás všechny překvapilo, nebe dodalo potřebnou vodu a poté rozfoukalo i mraky, a pustilo do naší vísky sluneční paprsky. Prostě krásný druhý podzimní den, jako stvořený k posezení u vody. Vesnice je sice rozkopaná, ale požární nádrž je zásluhou města opravená. Za ty tři roky od posledního ročníku se hodně událo. Především nás opustil poslední (a navíc desetinásobný) vítěz tohoto klání pan František Zamazal z Všeradova. Proto jsme letošní ročník pořádali jako Memoriál Františka Zamazala a v úvodu závodu jsme uctili jeho památku. A pak už to začalo. Jedenáct rybářů se rozesadilo losem podél nádrže a vnadilo laskomin lačné ryby všech druhů, které v našem údavském moři jsou k mání. A braly...a až ještě do příštího roku dorostou, to bude masakr! Organizace soutěže se ujali osvědčení rybolovci Petr Pelda a Mirek Rothanzl, za improvizovaným barem stál Olda Milt. Přišla také řada lidí z vesnice na besedu, pivečko, nebo jen tak na čumendu. Navíc bylo k mání grilované cigáro, takže jsme zapomněli na všední starosti a věnovali se relaxu. Ale zpátky k rybám - po třech kolech se sečetly délky ryb, které jednotliví rybáři pochytali, a výsledkem bylo toto konečné pořadí: Vyhrál Mirek Říha s celkovou délkou 4,02 m ryb, o jednu kapří délku za ním Zdeněk Kučera, o dvě další kapří délky třetí Rudolf Michal. Ostatní borci už jen paběrkovali. Všichni ovšem dostali krásné ceny, za což děkujeme sponzorům i městu díky dotaci. Celé odpoledne proběhlo v krásné a milé atmosféře, plné sluníčka a klidu. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

ry22

 

Aktuality

30.6.2024 účast, počasí, výkony více...
2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom