letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Letní soustředění ve Valtínově

   Letošní letní soustředění jsme si naplánovali do oblasti České Kanady. Místem pobytu se stal penzion Klondike ve Valtínově. Než jsme tam ale v pátek 26.8.2022 dojeli, navštívili jsme cestou krásné město Telč. Někteří z nás šli do zámku, jiní na věž nebo dokonce do telčského podzemí. Nezapomněli jsme vymést mnohé hospůdky a kavárny, a všude bylo dobře. Po příjezdu do penzionu a následném ubytování jsme už začali s lehkým tréninkem. V bazénu překvapil Mirek Rothanzl specifickým plaveckým stylem (viz obrázek ve Fotogalerii z akcí). Po vydatné večeři už byla volná zábava, která vrcholila u ohně opékáním buřtů á la Švanda. Sobota už byla naplněna pochodovým cvičením v délce od 11 do 12 km drsným kanadským krajem. Už výstup k rozhledně U Jakuba nám dal pořádně zabrat. Tam proběhl závod v chůzi na chůdách, který měl tradičního vítěze - Bohouše Němce. Ostatní se zatím živili zmrzlinou nebo se lopotili po schodech na rozhlednu. A pak už zbývalo dobýt hlavní metu pochodu Ďáblovu prdel. Zatímco všichni členové výpravy se fotili pod ní, velitel to shora dirigoval a dával ďáblovi pokyny ke spuštění očistné akce. Včasným úprkem jsme se ale zachránili. A upalovali jsme do Nového Světa k pivnímu automatu, kde byla nucená přestávka. Zcela vyčerpaní jsme se doplácali do kempu na Zvůli, kde jsme v restauraci bohatě hodovali. Nášup jídla jsme pak museli vyležet pod borovicemi v kempu (viz obrázek). Na základnu jsme to už měli jen asi 3 kilometry, ale i tak to bylo "hustý". Ještě že v penzionu byl dostatek Třebíčského ležáku, který mnohým z nás zachránil život. I počasí přálo, sobotní podvečer byl odpočinkový i opalovací. Večer obdrželi účastníci virtuální medaile a virtuální odznak zdatnosti 2. stupně. A to se muselo oslavit! Nedělní ráno bylo ospalé, sbalili jsme si věci, dobře posnídali, a poté jsme se rozloučili s rodinou Neradových, která se o nás celý pobyt vzorně starala a vytvořila nám dobré podmínky k relaxaci. Cestou domů jsme ještě stihli prohlédnout zámek v Českém Rudolci a nádherné městečko Slavonice. Na závěr děkujeme kolegům z SDH ve Ždírci n. D., kteří nám ochotně půjčili auto, abychom mohli vzít co nejvíc poutníků. Obrázky jsou ve Fotogalerii z akcí.

ďáblova prdel

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom