letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Květnový zájezd se vydařil

   V sobotu 20.5.2023 uspořádal SDH Údavy společně s Osadním výborem zájezd do oblasti středních Čech. Už dopoledne začínalo být krásně teplo, a to nás pak provázelo celý den. Prvním cílem bylo muzeum firmy Škoda v Mladé Boleslavi, kde jsme obdivovali dlouhou historii výroby automobilů v tomto městě. Kochali jsme se zjevnou zručností a šikovností našich předků. Ale před polednem už jsme zase byli o kus dál v Mělníku a po sérii ohlušujících poledních zvonů jsme vnikli do útrob mělnického zámku. Poutavý výklad paní průvodkyně nás nadchl, ale i řádně vyhladověl, takže jsme vyrazili do ulic vyhledat nějakou příhodnou hospůdku k obědu. To se nám všem podařilo, a tak další cesta do Poděbrad byla spíše lehkým popoledním šlofíčkem. Jaké bylo naše překvapení v lázeňském městě Poděbrady, když na kolonádě byla postavena sportovní dráha a trdlovali tam reprezentanti mnoha zemí při Mistrovství Evropy družstev v chůzi. Leč ani to nás neodradilo, probili jsme se k léčebnému prameni Poděbradky a poté obšancovali místní kavárny, cukrárny a pivovary. Večer už pak nezbývalo než vyrazit k domovu. Děkujeme Nadě Turnhöferové za přípravu a organizaci zájezdu, Iloně Malínské za starost o finance a dopravní firmě pana Růžičky z Hlinska za bezpečnou dopravu. Snad se nám za rok opět podaří vyjet někam za krásami naší země. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

záj23

Aktuality

20.5.2023 auta, historie, lázeňství více...
9.5.2023 prohlídka domů před stavbou silnice více...

Kalendář akcí

další neformální posezení od 15 hodin více...
přijďte povzbudit naše borce více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom