letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Květnový zájezd se vydařil

   V sobotu 20.5.2023 uspořádal SDH Údavy společně s Osadním výborem zájezd do oblasti středních Čech. Už dopoledne začínalo být krásně teplo, a to nás pak provázelo celý den. Prvním cílem bylo muzeum firmy Škoda v Mladé Boleslavi, kde jsme obdivovali dlouhou historii výroby automobilů v tomto městě. Kochali jsme se zjevnou zručností a šikovností našich předků. Ale před polednem už jsme zase byli o kus dál v Mělníku a po sérii ohlušujících poledních zvonů jsme vnikli do útrob mělnického zámku. Poutavý výklad paní průvodkyně nás nadchl, ale i řádně vyhladověl, takže jsme vyrazili do ulic vyhledat nějakou příhodnou hospůdku k obědu. To se nám všem podařilo, a tak další cesta do Poděbrad byla spíše lehkým popoledním šlofíčkem. Jaké bylo naše překvapení v lázeňském městě Poděbrady, když na kolonádě byla postavena sportovní dráha a trdlovali tam reprezentanti mnoha zemí při Mistrovství Evropy družstev v chůzi. Leč ani to nás neodradilo, probili jsme se k léčebnému prameni Poděbradky a poté obšancovali místní kavárny, cukrárny a pivovary. Večer už pak nezbývalo než vyrazit k domovu. Děkujeme Nadě Turnhöferové za přípravu a organizaci zájezdu, Iloně Malínské za starost o finance a dopravní firmě pana Růžičky z Hlinska za bezpečnou dopravu. Snad se nám za rok opět podaří vyjet někam za krásami naší země. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí.

záj23

Aktuality

10.3.2024 a hlavně se dosyta pobavili více...
1.3.2024 sběrna opět připravena na vysloužilé spotřebiče více...
22.2.2024 jak jezdí řidiči více...

Kalendář akcí

přijďte pomoci s úklidem okolo obce více...
přihlaste se včas více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom