letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Jubilejní Údavské osmičky se vydařily

V sobotu 28.6.2014 jsme pořádali jubilejní 10. ročník našich "osmiček", soutěže v netradičním útoku. Tentokrát se sjely sbory z 11 obcí, z nichž se pak utvořilo 16 soutěžních týmů, z toho 12 mužských a 4 ženské. Přípravy akce probíhaly již dlouho dopředu, největší nápor však nastal od pátečního odpoledne. Díky dobré připravenosti se však vše povedlo a můžeme konstatovat, že se jubilejní ročník vydařil. Maličko nás pozlobilo počasí, ale jen skutečně maličko. Přeběhly přes nás dvě krátké přeháňky, jedna z nich však byla velmi vydatná. Jinak počasí přálo a celý den bylo teploučko až do pozdních nočních hodin, kdy ještě někteří vytrvalci soutěžili v různých nočních disciplínách. I teď byly z našich řad nejúspěšnější ženy, které zvítězily. Muži obsadili sedmé místo, na rozbahněném terénu to měli na konci soutěže přece jen těžké, nicméně jsme u nich postrádali jindy obvyklou dynamičnost. Tu však neztratili naši zkušení borci v pivní štafetě, kde zvítězili o parník před druhou partou pijáků. Mezi muži v hlavní soutěži zvítězili výborně připravení kolegové z SDH Kohoutov a dali si tak krásný dárek ke svému letošnímu jubileu sboru. My jim samozřejmě k vítězství gratulujeme. Po oficiální části následovaly ještě boje na kurtu v dovednostních soutěžích, a pak už se jen vyhlašovaly výsledky a slavily úspěchy i neúspěchy. Celý průběh osmiček a doprovodných programů zajišťovali naši členové a členky na rozhodcovských postech, v občerstvovacích stanicích a výčepech, a nezbývá než jim všem poděkovat za perfektní práci.

Obrázky z osmiček najdete ve Fotogalerii z akcí, videa našich domácích pivních štafet najdete v sekci Videa z akcí.

Výsledky:

Požární útok ženy:

1. Údavy

2. Trhová Kamenice

3. Sobíňov

4. Ždírec nad Doubravou

Požární útok muži:


1. Kohoutov

2. Podmoklany

3. Ždírec nad Doubravou (smíšené družstvo)

4. Trh. Kamenice

5. Ždírec nad Doubravou

6. Zubří

7. Údavy

8. Sobíňov

9. Dřevíkov

10. Rovný

11. Bezděkov

12. Nasavrky

Dovednostní soutěže:

Ženy:


1. V. Bačkovská

2. M. Holasová

3. K. Bílková

Muži:


1. J. Dostál

2. F. Lédl

3. R. Pátek

Pivní štafeta:


1. Údavy I

2. Trh. Kamenice

3. Sobíňov

5. Údavy II

Na konec nezbývá, než se těšit zase napřesrok na další ročník.

Osmičky 2014

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom