letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Jednání o zastávce a přechodu pro chodce

Zástupci města se po déletrvajících neúspěšných jednáních o výstavbě přechodu pro chodce a přemístění autobusové zastávky v Údavech rozhodli svolat výjezdní schůzku přímo na místo - k nám do vsi. V úterý 29.7. v 11 hodin přijeli z města starosta Jan Martinec , místostarosta Bohumír Nikl, vedoucí Služeb města Bohouš Němec, dále pak zástupci ŘSD, Policie ČR a projektantské firmy Drupos HB. Za Osadní výbor byl přítomen Oldřich Milt, za vlastníka dotčeného pozemku pro budoucí zastávku František Joska. Cílem bylo na místě vyjasnit situaci s umístěním přechodu a přemístěním zastávky autobusů, neboť autobusy ve směru od Hlinska a Trh. Kamenice zastavují mimo zastávku a způsobují kvůli otáčení okolo penzionu U Pecinů na silnici I. třídy nebezpečné situace. Po zhruba hodinovém jednání a objasnění situace dospěli všichni účastníci ke shodě, že navržené řešení je průchodné a projekt po několika málo úpravách dostane zelenou. Tedy - přechod by měl být se všemi náležitostmi (osvětlení, označení) veden z prostoru dnešní zastávky přes silnici ke Stehnovým, nová zastávka pak naproti penzionu U Pecinů před odbočkou u hasičské zbrojnice. Po absolvování všech úředních náležitostí se tedy snad dočkáme definitivní realizace těchto úprav a následně budeme moci přemýšlet o využití nově organizovaného prostoru návsi v Údavech. Jakmile bude projekt definitivně odsouhlasen, jistě nás s ním zástupci města seznámí. Všem zúčastněným na dnešní schůze touto cestou děkujeme za vstřícné jednání a těšíme se na novou tvář naší návsi.

Aktuality

23.9.2023 2. ročník Memoriálu Fr. Zamazala více...
21.9.2023 ve Ždírci n. D. dne 14.10.2023 více...
2.9.2023 kvůli opravě silnice více...
29.8.2023 u Radegasta bylo ještě léto více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom