letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Jarní jarmark ve Ždírci n. D.

   Sobota 7.4.2018 byla ve Ždírci opět jarmareční. A tradičně jsme měli na starost občerstvení pro návštěvníky. Ráno nás uvítalo sluníčko, které vydrželo celý den, a pomohlo k nadstandartní návštěvnosti akce. Takže jsme prodali vše, co se dalo, a ještě jsme museli dokupovat uzeniny i pečivo. A brambor na bramboráky z půlky hektaru... Díky sluníčku byla i větší žízeň, hlavní výčepní Petr Turnhöfer si na nedostatek práce nemohl stěžovat. U výčepu s ním spolupracovali Olda Milt a Karel Bačkovský ml. V kuchyňském koutu pracovaly jako včeličky Naďa Turnhöferová, Alena Němcová, Marie Peldová, Ilona Malínská, Václava Rothanzlová a Věra Miltová. A mezi tím vším kmital Mirek Rothanzl, který byl všude tam, kde bylo potřeba. Po ránu šly na odbyt spíše teplé nápoje, k poledni převážili příznivci pěnivého moku. Skoro 300 Kozlů mečí za vše (-:. Všem jmenovaným (i Bohoušovi Němcovi z "městského" týmu) děkujeme za to, že nejkrásnější sobotu v tomto roce (doposud) obětovali práci pro sbor a významně přispěli do společné pokladničky. Několik obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

jarmark 18

Kalendář akcí

se zástupci města více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH