letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Jarní jarmark ve Ždírci n. D.

   Sobota 7.4.2018 byla ve Ždírci opět jarmareční. A tradičně jsme měli na starost občerstvení pro návštěvníky. Ráno nás uvítalo sluníčko, které vydrželo celý den, a pomohlo k nadstandartní návštěvnosti akce. Takže jsme prodali vše, co se dalo, a ještě jsme museli dokupovat uzeniny i pečivo. A brambor na bramboráky z půlky hektaru... Díky sluníčku byla i větší žízeň, hlavní výčepní Petr Turnhöfer si na nedostatek práce nemohl stěžovat. U výčepu s ním spolupracovali Olda Milt a Karel Bačkovský ml. V kuchyňském koutu pracovaly jako včeličky Naďa Turnhöferová, Alena Němcová, Marie Peldová, Ilona Malínská, Václava Rothanzlová a Věra Miltová. A mezi tím vším kmital Mirek Rothanzl, který byl všude tam, kde bylo potřeba. Po ránu šly na odbyt spíše teplé nápoje, k poledni převážili příznivci pěnivého moku. Skoro 300 Kozlů mečí za vše (-:. Všem jmenovaným (i Bohoušovi Němcovi z "městského" týmu) děkujeme za to, že nejkrásnější sobotu v tomto roce (doposud) obětovali práci pro sbor a významně přispěli do společné pokladničky. Několik obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

jarmark 18

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom