letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Čistá Vysočina 2014 - hlásíme hotovo

V pátek 11.4.2014 jsme se zase po roce účastnili celokrajské akce Čistá Vysočina, kdy občané z většiny obcí v kraji pomohou vyčistit příkopy kolem silnic v blízkosti jejich bydliště. Osadní výbor Údavy proto i letos vyzval občany, kterým není lhostejný nepořádek kolem silnic od nevychovaných posádek projíždějících vozidel, aby se akce zúčastnili a pomohli zvelebit okolí naší vesničky. Vzali jsme si na starost úseky okolo silnice 1. třídy z Údav k Vyhnálovu a na druhou stranu k hranici kraje u rybníka Dlouhého. Sešlo se nás 10 a lze jen litovat, že nepřiloží ruku k dílu i další. Jako vloni i letos jsme posbírali kolem 40 pytlů různých odpadků, převážně plastových lahví, krabiček od cigaret, plechovek, autozrcátek a jiných částí automobilů, ale tentokrát parta směřující k Dlouhému zazářila nálezem 5 neporušených lahví bílého archívního vína s přívlastkem. Na závěr se všichni sběrači sešli v hospůdce "U lípy", kde jim předsedkyně Osadního výboru Naďa Turnhöferová poděkovala za obětavou práci na zlepšení životního prostředí v našem nejbližším okolí.

CV1

CV2

Vysbírané příkopy zase budou chvíli zářit čistotou

CV3

CV4

Účastníci akce Čistá Vysočina v Údavech se svými trofejemi - kouzelná zrcadla, sada archvního vína či znak Škodovky na čepici Míly Pátka

CV4

 

 

Aktuality

22.2.2024 jak jezdí řidiči více...
4.2.2024 byli jsme při tom více...
14.1.2024 hodnotila a stanovila plán práce více...
1.1.2024 u hasičské zbrojnice více...

Kalendář akcí

hudba, tanec, soutěže více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom