letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Čistá Vysočina 2014 - hlásíme hotovo

V pátek 11.4.2014 jsme se zase po roce účastnili celokrajské akce Čistá Vysočina, kdy občané z většiny obcí v kraji pomohou vyčistit příkopy kolem silnic v blízkosti jejich bydliště. Osadní výbor Údavy proto i letos vyzval občany, kterým není lhostejný nepořádek kolem silnic od nevychovaných posádek projíždějících vozidel, aby se akce zúčastnili a pomohli zvelebit okolí naší vesničky. Vzali jsme si na starost úseky okolo silnice 1. třídy z Údav k Vyhnálovu a na druhou stranu k hranici kraje u rybníka Dlouhého. Sešlo se nás 10 a lze jen litovat, že nepřiloží ruku k dílu i další. Jako vloni i letos jsme posbírali kolem 40 pytlů různých odpadků, převážně plastových lahví, krabiček od cigaret, plechovek, autozrcátek a jiných částí automobilů, ale tentokrát parta směřující k Dlouhému zazářila nálezem 5 neporušených lahví bílého archívního vína s přívlastkem. Na závěr se všichni sběrači sešli v hospůdce "U lípy", kde jim předsedkyně Osadního výboru Naďa Turnhöferová poděkovala za obětavou práci na zlepšení životního prostředí v našem nejbližším okolí.

CV1

CV2

Vysbírané příkopy zase budou chvíli zářit čistotou

CV3

CV4

Účastníci akce Čistá Vysočina v Údavech se svými trofejemi - kouzelná zrcadla, sada archvního vína či znak Škodovky na čepici Míly Pátka

CV4

 

 

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom