letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Byli jsme na ždíreckém jarmarku

   V sobotu 8.10.2016 jsme se opět stali aktivními účastníky podzimní etapy ždíreckého jarmarku. Počasí ráno neslibovalo nic přívětivého, s nebe se snášely kapičky na naše hlavičky, nicméně skoro po celou dobu jarmarku nepřišla žádná větší sprška, a tak můžeme označit jarmark za vydařený. Naše pojízdná polní kuchyně pracovala na plné obrátky a kolem poledne už to v našem stánku vypadalo jako u snědeného krámu. Zdá se, že např. bramboráků by návštěvníci snědli celý valník. Naše ženy, vyhlášené to kuchařky a hospodyňky, znovu excelovaly, až se jim kouřilo od rukou. A také se osvědčil nový hořák na novém stolku, prostě učíme se a zlepšujeme se akci od akce. Vzhledem k teplotě ovzduší se nevytočilo tolik piva jako na jaře, zato teplé nápoje (svařák a grog) šly na odbyt ve velkém. Za obětavou a náročnou práci si všichni zaslouží obrovské poděkování, vždyť výtěžek z jarmarku nám bohatě postačil i na pokrytí nákladů na zakoupení hardwaru i softwaru pro blížící se spuštění elektronické evidence tržeb v naší hospůdce. Večer jsme si pak s hostinskými našeho sboru poseděli v sále, popovídali o  tom co nás čeká, a slupli výtečné steaky z dílny našich kuchařinek. Starosta sboru touto cestou ještě jednou děkuje všem, kteří po celý rok zajišťují chod hospůdky, i těm dalším obětavcům, kteří s námi vyjíždějí na jarmarky a podobné akce, ze kterých má následně prospěch celý sbor. Několik ilustračních obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

jarmark

Kalendář akcí

se zástupci města více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH