letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Byli jsme na ždíreckém jarmarku

   V sobotu 8.10.2016 jsme se opět stali aktivními účastníky podzimní etapy ždíreckého jarmarku. Počasí ráno neslibovalo nic přívětivého, s nebe se snášely kapičky na naše hlavičky, nicméně skoro po celou dobu jarmarku nepřišla žádná větší sprška, a tak můžeme označit jarmark za vydařený. Naše pojízdná polní kuchyně pracovala na plné obrátky a kolem poledne už to v našem stánku vypadalo jako u snědeného krámu. Zdá se, že např. bramboráků by návštěvníci snědli celý valník. Naše ženy, vyhlášené to kuchařky a hospodyňky, znovu excelovaly, až se jim kouřilo od rukou. A také se osvědčil nový hořák na novém stolku, prostě učíme se a zlepšujeme se akci od akce. Vzhledem k teplotě ovzduší se nevytočilo tolik piva jako na jaře, zato teplé nápoje (svařák a grog) šly na odbyt ve velkém. Za obětavou a náročnou práci si všichni zaslouží obrovské poděkování, vždyť výtěžek z jarmarku nám bohatě postačil i na pokrytí nákladů na zakoupení hardwaru i softwaru pro blížící se spuštění elektronické evidence tržeb v naší hospůdce. Večer jsme si pak s hostinskými našeho sboru poseděli v sále, popovídali o  tom co nás čeká, a slupli výtečné steaky z dílny našich kuchařinek. Starosta sboru touto cestou ještě jednou děkuje všem, kteří po celý rok zajišťují chod hospůdky, i těm dalším obětavcům, kteří s námi vyjíždějí na jarmarky a podobné akce, ze kterých má následně prospěch celý sbor. Několik ilustračních obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

jarmark

Aktuality

20.5.2023 auta, historie, lázeňství více...
9.5.2023 prohlídka domů před stavbou silnice více...

Kalendář akcí

další neformální posezení od 15 hodin více...
přijďte povzbudit naše borce více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom