letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Byli jsme na ždíreckém jarmarku

   V sobotu 8.10.2016 jsme se opět stali aktivními účastníky podzimní etapy ždíreckého jarmarku. Počasí ráno neslibovalo nic přívětivého, s nebe se snášely kapičky na naše hlavičky, nicméně skoro po celou dobu jarmarku nepřišla žádná větší sprška, a tak můžeme označit jarmark za vydařený. Naše pojízdná polní kuchyně pracovala na plné obrátky a kolem poledne už to v našem stánku vypadalo jako u snědeného krámu. Zdá se, že např. bramboráků by návštěvníci snědli celý valník. Naše ženy, vyhlášené to kuchařky a hospodyňky, znovu excelovaly, až se jim kouřilo od rukou. A také se osvědčil nový hořák na novém stolku, prostě učíme se a zlepšujeme se akci od akce. Vzhledem k teplotě ovzduší se nevytočilo tolik piva jako na jaře, zato teplé nápoje (svařák a grog) šly na odbyt ve velkém. Za obětavou a náročnou práci si všichni zaslouží obrovské poděkování, vždyť výtěžek z jarmarku nám bohatě postačil i na pokrytí nákladů na zakoupení hardwaru i softwaru pro blížící se spuštění elektronické evidence tržeb v naší hospůdce. Večer jsme si pak s hostinskými našeho sboru poseděli v sále, popovídali o  tom co nás čeká, a slupli výtečné steaky z dílny našich kuchařinek. Starosta sboru touto cestou ještě jednou děkuje všem, kteří po celý rok zajišťují chod hospůdky, i těm dalším obětavcům, kteří s námi vyjíždějí na jarmarky a podobné akce, ze kterých má následně prospěch celý sbor. Několik ilustračních obrázků najdete ve Fotogalerii z akcí.

jarmark

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom