letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Brigáda se povedla na třetí pokus

   Až na třetí pokus se nám podařilo uskutečnit brigádu v lese a natřít vysazené stromky proti okusu. V sobotu 27.10. lilo jako z konve, v úterý 30.10. nám zase překazila plány silná vichřice. Jít do lesa plného vývratů za této situace bylo velmi riskantní. Tak až třetí pokus ve středu 31.10. byl úspěšný. Bylo nádherné podzimní počasí, jen čas nás trochu tlačil, poněvadž návrat k zimnímu času znamená dřívější stmívání. Protože ale bylo jasno, stihli jsme do tmy všechny úseky obejít a ošetřit. Také jsme sami na vlastní oči viděli, jak v lesích kromě vichřice řádí i kůrovec. Práce nám šla od rukou i proto, že se nás sešlo celkem 16, a to se pracuje mnohem lépe než v menším počtu. Všem brigádníkům tedy patří velká pochvala a uznání. Děláme to nejen pro sebe kvůli drobnému výdělku, ale také pro obnovu lesů v našem katastru. A jak jsme viděli, péče bude třeba ještě hodně.

Aktuality

6.7.2020 každoroční pouť na Stvořidla více...
23.6.2020 příprava areálu více...
22.5.2020 výsadba květin více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH