letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Blahopřáli jsme paní M. Kacafírkové

   Momentálně nejstarší občankou Údav je paní Marie Kacafírková. A řekněme rovnou, že s hezkým náskokem...Na konci června oslaví krásných 95 let! Zástupce Osadního výboru O. Milta s gratulací od nás všech přijala s nevšední lehkostí a elegancí. Původně plánovaná oficialita se změnila v nádhernou dvouhodinovou besedu o lidech, obci, životě, radostech i strastech. Paní Kacafírková je údavskou rodačkou, rozená Zrzavá, navíc z deseti dětí. A že život nebyl vždy lehký, to ví sama nejlépe. Přesto dokáže dodnes rozdávat životní moudrost i humor a vyzařuje z ní pozitivní energie. Určitě jí pomáhá i to, že se o ni vzorně starají vnuk David s manželkou Ilonou. V dlouhém povídání jsme probrali dětství, školu, kamarády, práci, příbuzenstvo i veselé příhody ze vsi. A nasmáli jsme se náramně. Například tomu, jak v životě nebyla u lékaře...Přejeme paní Marii Kacafírkové do dalších let pevné zdraví a neutuchající optimismus!

mk

Aktuality

4.9.2020 přesouvá se na 10.10.2020 více...
30.8.2020 come back týmu "Nesejdem se" více...
17.8.2020 ve Stříteži pod Křemešníkem více...
17.8.2020 a ukázku práce hasičů s naší účastí více...

Kalendář akcí

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH