letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Blahopřáli jsme paní M. Kacafírkové

   Momentálně nejstarší občankou Údav je paní Marie Kacafírková. A řekněme rovnou, že s hezkým náskokem...Na konci června oslaví krásných 95 let! Zástupce Osadního výboru O. Milta s gratulací od nás všech přijala s nevšední lehkostí a elegancí. Původně plánovaná oficialita se změnila v nádhernou dvouhodinovou besedu o lidech, obci, životě, radostech i strastech. Paní Kacafírková je údavskou rodačkou, rozená Zrzavá, navíc z deseti dětí. A že život nebyl vždy lehký, to ví sama nejlépe. Přesto dokáže dodnes rozdávat životní moudrost i humor a vyzařuje z ní pozitivní energie. Určitě jí pomáhá i to, že se o ni vzorně starají vnuk David s manželkou Ilonou. V dlouhém povídání jsme probrali dětství, školu, kamarády, práci, příbuzenstvo i veselé příhody ze vsi. A nasmáli jsme se náramně. Například tomu, jak v životě nebyla u lékaře...Přejeme paní Marii Kacafírkové do dalších let pevné zdraví a neutuchající optimismus!

mk

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom