letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Blahopřáli jsme paní M. Kacafírkové

   Momentálně nejstarší občankou Údav je paní Marie Kacafírková. A řekněme rovnou, že s hezkým náskokem...Na konci června oslaví krásných 95 let! Zástupce Osadního výboru O. Milta s gratulací od nás všech přijala s nevšední lehkostí a elegancí. Původně plánovaná oficialita se změnila v nádhernou dvouhodinovou besedu o lidech, obci, životě, radostech i strastech. Paní Kacafírková je údavskou rodačkou, rozená Zrzavá, navíc z deseti dětí. A že život nebyl vždy lehký, to ví sama nejlépe. Přesto dokáže dodnes rozdávat životní moudrost i humor a vyzařuje z ní pozitivní energie. Určitě jí pomáhá i to, že se o ni vzorně starají vnuk David s manželkou Ilonou. V dlouhém povídání jsme probrali dětství, školu, kamarády, práci, příbuzenstvo i veselé příhody ze vsi. A nasmáli jsme se náramně. Například tomu, jak v životě nebyla u lékaře...Přejeme paní Marii Kacafírkové do dalších let pevné zdraví a neutuchající optimismus!

mk

Kalendář akcí

se zástupci města více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


FORTECH