letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

15. ročník Údavských osmiček je za námi

   V sobotu 29.6.2019 jsme pořádali 15. ročník našich Údavských osmiček. Na startu netradičního požárního útoku se sešlo 9 mužských a 3 ženské týmy z celkem 8 sborů. Naši členové pečlivě připravovali dráhu i zázemí soutěže dopředu, tak v sobotním odpoledni probíhalo vše jako po drátku. Vše završilo nádherné počasí, objednávka ke sv. Petrovi dorazila včas. Při nástupu jsme byli svědky slavnostní chvíle, starosta okrsku Karel Štěrba předal našemu čestnému starostovi Vladimíru Turnhöferovi ocenění ve formě sošky sv. Floriána za dlouholetou práci v hasičském hnutí. Oceněn byl zároveň i novoranecký J. Janáček, který letos oslavil devadesátiny. Oběma veteránům přejeme ještě dlouhá léta mezi námi hasiči! A pak už došlo na samotnou soutěž. Naši borci postavili dvě mužstva, což je vysoce chvályhodné, leč na medailové umístění to nestačilo. Doma nám tak zůstala jen bramborová medaile za sympatický výkon našeho "áčka". Poprvé v historii "osmiček" u nás vyhráli naši ždírečtí přátelé, a skutečně si to zasloužili. Stříbro a bronz brali hasiči z Trh. Kamenice a Kohoutova. Mezi ženami dominoval smíšený tým z Krucemburku. Všechny výsledky najdete na konci fotogalerie. Nás může těšit to, že jsme byli nejlepší jak v doplňkové soutěži se džberovkou, tak v naší parádní disciplíně - pivní štafetě. Všechny soutěže probíhaly v bezvadné atmosféře, nezklamali organizátoři, rozhodčí, ani obsluha ve výčepu a kuchařská četa ve stánku s občerstvením. Všichni zaslouží velkou pochvalu. Poseděli jsme ještě dlouho do večera a máme zase na co vzpomínat. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí. Videa naší pivní štafety, útoku našich mužů z leteckého pohledu a žánrových záběrů z akce jsou v sekci Videa z akcí. 

areál

 

Aktuality

2.6.2024 opožděně padesátiny více...
20.5.2024 hrady, lodě, podzemí... více...
9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...

Kalendář akcí

kdo, kdy, kde, jak atd. více...
18. ročník je za dveřmi více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom