letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

14. ročník Údavských osmiček je za námi

   V sobotu 30.6.2018 jsme pořádali 14. ročník Údavských osmiček, které si v regionu vydobyly dobrý zvuk. V našem areálu nakonec soutěžilo 11 družstev, z toho 4 byla s ženskou účastí (ženská nebo smíšená). Připraveno jsme měli poctivě, od pátku jsme chystali vše potřebné. Počasí nezklamalo, ale bylo velmi zrádné. Na hřišti bylo léto, leč v místě našeho občerstvení, kde celou dobu pracovaly naše kuchařinky, bylo jako na větrné hůrce a ženské se zahřály zřejmě až večer doma v posteli (bylo-li ským :-)). Přesto polní kuchyně pracovala na plné obrátky a krmila stovky dobrot chtivých návštěvníků. V soutěžích jsme obhajovali prvenství v obou hlavních kategoriích, nicméně obhajoba se příliš nevydařila. Smíšené družstvo sice dosáhlo nejlepšího času (takže by obhájilo), ale vítězství a pohár připadly čistě ženskému družstvu ze Ždírce nad Doubravou. V mužské kategorii naši borci slibně rozjeli celý útok, v jeho průběhu však Franta Půlpán zřejmě díky sjetému vzorku na svých botách těžce uklouzl a Petr Pelda st. už výpadek svého kolegy nedokázal dohnat. Tím pádem naši obsadili až páté místo, prostě neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Naštěstí snad zranění našeho bijce není vážné, to ukáže čas. Jistotou sboru tedy zůstala opět dosud neporažená pivní štafeta, která znovu zvítězila o dvě koňské délky před druhými v pořadí. V hlavní soutěži nakonec zvítězili hasiči z Trhové Kamenice před SDH Podmoklany, třetí byli kolegové ze Ždírce nad Doubravou. Výsledková tabule je ve fotogalerii. Osmičky byly také vhodnou příležitostí pro blahopřání a předání ocenění Jardovi Říhovi u příležitosti jeho 65. narozenin. Náš dlouholetý člen byl po zásluze oceněn medailí Za příkladnou práci. I letos strávil celé odpoledne ve funkci hlavního rozhodčího. Děkujeme tedy všem našim členům i příznivcům, kteří se podíleli na organizaci akce a pomohli propagovat dobré jméno našeho sboru. Dík patří i městu Ždírec n. D., které přispělo dotací na ceny do soutěží. Obrázky najdete ve Fotogalerii z akcí, video z nadšeného výkonu našich pivních znalců v sekci Videa z akcí.

Z nástupu při osmičkách

osmičky

Z našeho útoku. Jako by bylo vše v pořádku. Objektiv fotoaparátu ale v pozadí zachytil nešťastný pád Franty Půlpána - v kroužku. Dole pak zvětšenina - za pohmožděnou nohou našeho hospodáře lze spatřit válejícího se borce našeho sboru.

utok

fp

Aktuality

9.5.2024 čestný starosta sboru slaví 85 více...
1.5.2024 pálení čarodějnic se vydařilo více...
21.4.2024 okolo naší obce více...

Kalendář akcí

přihlaste se do 8. května 2024 více...

Kontakty

SDH Údavy
Údavy 43
58263 Ždírec nad Doubravou

IČ: 15060390

Bankovní spojení
č.ú. 103449740/2250

info@sdhudavy.cz
www.sdhudavy.cz

Náměty a připomínky k webu adresujte kronikáři SDH Oldřichu Miltovi.
telefon 774 277 622
e-mail oldrich.milt@seznam.cz


Nordic Telecom