letecký pohled na Údavy hasičská soutěž opravená zbrojnice Údavské osmičky hasičská fontána rybářské závody hasičská soutěž

Svobodní - ženatí 11 : 9

Blíží se posvícení, je tedy čas opět na fotbálek. Tradiční utkání mezi svobodnými a ženatými se hrálo v sobotu 25.10.2014 v areálu hasičské hospůdky U lípy. Počasí příliš nepřálo, bylo sychravo a teplota kolem 5 - 6 stupňů Celsia. Nic to neubralo na nažhavenosti aktérů do hry, vždyť v pergole se vařil grog a za rohem stála udírna s klobáskami! Když rozhodčí Ota Formánek zahájil hru, na chlad všichni zapomněli a vrhli se do boje. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná, ženáči měli ještě dost sil. Ale v úvodu druhé části mladíci odskočili až o pět branek a zdálo se být rozhodnuto. Jenže to by nebyli staří oudavští kozáci, aby z boje utíkali! Ve třetím dějství mocně dotahovali a nakonec podlehli jen těsně 9 : 11. A co víc, prodloužení o vítěznou trefu urvali na svou stranu! Svým způsobem lze tedy považovat letošní mač za vyrovnaný. Přišla i řada diváků z obce, takže nakonec ani klobásy nezbyly. No a za týden máme posvícení...